Сьогодні голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко привітала працівників і ветеранів Державного архіву Черкаської області з їхнім професійними святом – Днем працівників архівних установ України та 95-річчям з дня створення першої державної архівної установи на Черкащині – Центрального народного архіву, з якого й почалася історія роботи архівних установ в області.

Звертаючись до присутніх працівників і гостей свята, директор обласного архіву Тетяна Клименко, перш за все, подякувала колегам і ветеранам архівної справи установи за багаторічну віддану й кропітку роботу, за повсякденну самовідданість справі збереження історичних документів. Адже саме їхніми стараннями формується потужний інформаційний ресурс, що дає можливість широкому загалу наших краян – науковцям, історикам, студентам і тим, кого цікавить історична спадщина, поповнити знання про свій народ і пройдений ним шлях, відчути подих героїчної минувшини, перейнятися думками і почуттями своїх предків, відкрити маловідомі сторінки їхнього життя.

Вона також коротко зупинилась на основних історичних моментах розвитку архівної справи на Черкащині, діяльності розгалуженої системи архівних установ в області та проблемних питаннях сьогодення. За словами Тетяни Анатоліївни, головними проблемами Державного архіву області на сьогодні є потреба в розширенні штату та додаткових приміщеннях для зберігання фондів. Адже наявні сховища архіву вже заповнені на 97% (більше 7 тисяч фондів, що складають понад мільйон справ) та є необхідність прийняти ще близько 60 тисяч документів на зберігання.


Як відзначила голова обласної ради Валентина Коваленко, сьогодні майже кожен житель Черкащини, інших регіонів та навіть й інших країн час від часу звертається до обласного архіву з тими чи іншими запитами. Адже в його архівосховищах зберігається безцінний національний скарб, джерела унікальних знань та інформації про минуле і сьогодення нашого краю й України, свого роду «генетичний код» нації, який формує свідомість.

– Вас можна порівняти лише із нашими бійцями, які сьогодні боронять нашу єдність і державну незалежність. Ви є хранителями нашої історії, тому що зберегти усі ці документи і свідчення, а фактично – міцну нитку, що зв’язує покоління й допомагає відчути дихання далеких епох, зрозуміти логіку подій, перейнятися думками і відчуттями своїх попередників та відкрити нові грані їхнього життя, – зауважила Валентина Коваленко та поділилась своїми враженнями від роботи в обласному архіві над документами з відновлення її родинного дерева.


Голова обласної ради також щиро подякувала усім працівникам й вручила Почесну грамоту обласної облдержадміністрації і обласної ради директору закладу Тетяні Клименко та Почесну грамоту обласної ради начальнику відділу використання інформації документів Ганні Мельник, повідомляють у відділі інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації Черкаської обласної ради.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+8 #2 Дід Трохим 25.12.2014 09:18
Де інфа по суті заголовка??? Де фотка родового герба, грамоти на жалованіє дворянського тітула, фотки фамільного сєрєбра і яєць Фаберже із сімейної колекції? Міхайловна, хвате прикидуватись простолюдинкою, породу ж не скроєш, всі давно знають шо ти настояща Каралєвішна.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+12 #1 Вася 24.12.2014 21:21
Понесло Валюху.Ну подумай дамочко ,кому цікаво чого ти в архіві сиділа?Не про тебе ж мова.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100