Міський голова Черкас Сергій Одарич вніс на розгляд міської ради пропозицію залишити податок на нерухомість у тому вигляді, в якому він діяв у 2014 році.
– Щодо нежитлової невиробничої нерухомості, то тут законодавець дає нам «вилку» від 0 до 24 грн (тобто від 0 до 2% мінімальної заробітної плати). Моя пропозиція – це 1% від мінімальної заробітної плати за кв. м. Це – 12 грн за кв. м на рік. Тобто 1 грн з квадратного метру на місяць. Ця сума не є страшною та астрономічною, – переконаний Сергій Одарич. – Ця 1 грн ніяк не відіб’ється на бізнесі, але для міського бюджету – це кілька мільйонів гривень доходу.
Зауважимо, що з 1 січня 2015 року податок стосується житлової та нежитлової (за винятком виробничої) нерухомості. Із цього року податок не поширюється на квартири до 60 кв. м і на житлові будинки до 120 кв. м. Якщо людина має у власності і будинок, і квартиру, то сумарна площа до 270 кв. м не оподатковується. Право встановлювати ставки оподаткування від 0 до 24 грн (тобто від 0 до 2% мінімальної заробітної плати) надано місцевим радам.
Міський голова переконує, що негативно ставиться до способу впровадження цього податку. По-перше, те, що податок на нерухомість не справляється відповідно до вартості об’єкту оподаткування. Тобто квартира в центрі міста оподатковується так само, як і «хрущовка» в районі «Д».
Відповідно до нового закону, на думку Сергія Одарича, квартири, оформлені на кількох власників, не підпадатимуть під оподаткування.
– Одну квартиру хтось придбав і оформив на себе, як я в Києві свого часу придбав квартиру на Одарича Сергія Олеговича, площею 127 кв. м. А хтось би таку квартиру придбав і оформив (або зараз оформив) на себе, дружину, сина і доньку, тобто було б чотири співвласники, то уже було б у власності було не 127 кв. м, а вийшло б по 32 кв м на «душу», відповідно платити за нерухомість не потрібно. У чому відмінність? Просто у юридичному оформленні? То де ж принцип справедливості? Тобто нас просто очікує ціла хвиля перереєстрації для того, щоб уникнути оподаткування. Кому це потрібно? Ну зароблять нотаріуси на переоформленні та юристи на консультації. Бюджет нічого не виграє, громадяни тільки отримають купу зайвих клопотів, – переконаний Сергій Одарич.
Проблеми будуть, прогнозує Сергій Одарич, і з визначенням виробничої чи комерційної нерухомості.
– Крім того, немає реєстру права власності. Реєстри електронні лише почали формуватися. У нас внесено до реєстру близько 40 тисяч записів. Серед них більшість стосується права землекористування, права власності на землю. Значна частина просто стосується записів про обтяження. У реєстрі зараз близько 10 тисяч об’єктів нерухомості, тоді як тільки житлової нерухомості в місті у нас більше 110 тисяч об’єктів. Тобто до реєстру внесена мізерна частина. Крім того, в реєстрі немає даних і не можна з’ясувати дані про власників кількох об’єктів нерухомості. Тобто ви не зможете автоматично дізнатись дані про Одарича Сергія Олеговича, що він є власником і квартири в Києві, і будинку в Мошнах, та використати цю інформацію для нарахування податку.
Новий податок на нерухомість міський голова вважає неповним, механізм впровадження якого потребуватиме величезних затрат на адміністрування, тоді як ефект буде мінімальним.
– У 2014 році міський бюджет отримав 466 тисяч гривень податку на нерухомість. Із них фізичних осіб, які мають перевищення житлових площ, – 361. Торік міський бюджет від цих фізичних осіб отримав 61 тисячу гривень. Вдумайтесь: скільки треба докласти зусиль для адміністрування, щоб кілька десятків тисяч отримати в міський бюджет? – зазначає Сергій Одарич.
реклама
Коментарі
податків на утримання держави"-Hromadske.tv.
Перш ніж стверджувати що кожен українець заплатить,треба запитати
у кожного українця,а може він собі це дозволити і ще ряд питань,
ну а найголовніше з них це,а чи потрібна всім українцям така країна?
звикли млинець до того шо хто не з ними то Сепар, я ніколи не поважав
вибір майдану і поважати не буду, горе всієї нації принесли.
Стрічка RSS коментарів цього запису