Для відокремлених підрозділів банків, що функціонують в Черкаській області, кредитування підприємств агропромислового комплексу (далі – АПК) є пріоритетним напрямком використання ресурсів, про що свідчить структура їх кредитного портфеля (понад 40% залишків за кредитами, наданими суб’єктам господарювання, – кредити підприємств АПК).

За даними щомісячного моніторингу, заборгованість за кредитами, наданими відокремленими підрозділами банків підприємствам агропромислового комплексу, упродовж 2014 року збільшилася на 166 млн грн, або на 10,5% і за станом на 01.01.2015 склала 1,7 млрд грн.

Зростання відбулось як кредитів, наданих сільськогосподарським підприємствам (на 135 млн грн, або на 21% до 788 млн грн), так і кредитів, наданих підприємствам з виробництва харчових продуктів та напоїв (на 31 млн грн, або на 3% до 960,5 млн грн).

Водночас, порівняно з 2013 роком, упродовж 2014 року обсяги кредитів, наданих сільськогосподарським товаровиробникам зросли на 182 млн грн, або на 20% до 1,1 млрд грн, що становило 55% загального обсягу кредитів, наданих підприємствам АПК.

Банками розроблено спеціальні пропозиції для підприємств АПК:

- кредити або кредитні лінії, що передбачають фінансування на будь-якому етапі виробничого циклу для купівлі добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів, придбання племінного поголів’я худоби тощо;

- програма розвитку бізнесу підприємців сільської місцевості в рамках співпраці з Німецько-Українським фондом щодо кредитування на придбання основних засобів, інвестиційне кредитування;

- кредити на поповнення власних обігових коштів;

- лізинг сільськогосподарської техніки імпортного виробництва, що дозволяє сільгоспвиробникам придбати самохідну сільськогосподарську техніку, навісне/причіпне сільськогосподарське обладнання від провідних світових виробників, як нову, так і вживану;

- авалювання комерційних векселів для підприємств АПК та інші.

Слід зазначити, що процентні кредитні ставки базуються виключно на вартості залучених ресурсів та знаходяться в межах ринкових ставок. Так, середньозважена процентна ставка за наданими підприємствам АПК кредитами, у порівнянні з 2013 роком, збільшилася на 0,7 п. п. до 18,7%, за кредитами сільськогосподарським підприємствам – на 0,9 п. п. до 20,2%, інформують у прес-службі управління НБУ в Черкаській області.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100