Міліція має потреби в патрульних автомобілях й технічному забезпеченні патрульної служби, наголосив під час сьогоднішньої сесії облради начальник УМВС України в області Владислав Пустовар. Фінансування частини цих потреб передбачене прийнятими сьогодні змінами до Комплексної програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту області, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації.
– Досвід правоохоронних органів свідчить, що ефективна протидія злочинності досягається, зокрема, мобільним реагуванням на правопорушення, насамперед, за допомогою автопатрулів, – наголосив Владислав Володимирович. – На жаль, на сьогодні більшість наявного автотранспорту патрульної служби, які залучаються до охорони громадського порядку, давно перевершили термін експлуатації. Деякі – у декілька разів. Крім того, вчора один із патрульних автомобілів, який перебуває в Авдіївці, потрапив під артобстріл і фактично знищений.
Як зазначив Владислав Пустовар, для забезпечення підрозділів патрульної служби Черкас, Золотоноші, Сміли й Умані потрібно 9 автівок. Типові автомобілі, які ефективно використовуються підрозділами патрульної служби, це, для прикладу, «Reno Dokker» (вартість близько 316 тисяч гривень), «Citroën Berlingo» (вартість близько 351 тисячі), «Fiat Doblò» (вартість близько 277 тисяч), «Opel Combo» (326 тисяч), «Volkswagen Caddy» (523 тисячі), «Ford Tourneo» (469 тисяч). Це – так звані «пиріжки» іноземного виробництва, в яких задній відсік можна використовувати для перевезення затриманих. Додатково для того, щоб обладнати патрульний автомобіль відсіком для перевезення затриманих, спеціальною гучномовною установкою та радіостанцією потрібно ще 150 тисяч гривень на кожний автомобіль.
– Ми в програму закладаємо два автомобілі з обладнанням, – повідомив Пустовар.
Крім цього, в грудні минулого року на базі УМВС відкрито Центр управління нарядами, уворений за кошти обласного бюджету. Там створено 8 робочих місць: на кожну зміну заступає 2 працівники міліції, які приймають всі виклики на «102». У спеціально обладнаному залі є 8 телеекранів, на 4 з яких виведено інтерактивну карту Черкас. 10 піших патрулів, 12 автомобільних патрулів обладнано GPS-передавачами, і черговий бачить, де саме зараз перебуває той чи той патруль чи наряд. Як зазначив Владислав Володимирович, це дозволяє миттєво реагувати на правопорушення, скеровувати наряд, який найближче до місця вчинення злочину. Тому нові автопатрулі і громадські організації, які будуть залучатися до охорони правопорядку, також треба обладнувати такими GPS-передавачами.
Крім цього, в центрі створено сервер для обробки і збереження відеосигналу від відеокамер, які встановлено по місту.
– Зараз у нас працює 12 відеокамер, і ще 8 буде встановлено в найближчі дні. Це – в’їзди-виїзди з Черкас і місця масового скупчення населення. Для того, щоб вивести відеосигнал зі всіх районних центрів, де також планується встановити відеокамери, потрібно придбати сервер, який буде здатний зберігати сигнал з 900 камер, розміщених у підприємствах, установах та організаціях (АЗС, банки, магазини). Ми звертаємося до всіх власників із листами, щоб вони надавали нам відеосигнал зі своїх приватних камер, – зазначив Владислав Пустовар. – Ми будемо здатні обробляти й зберігати ці сигнали протягом місяця, й потім використовувати його для розкриття і профілактики правопорушень. Такий відеосервер разом з усім обладнанням і ліцензійним програмним забезпеченням коштує 580 тисяч гривень, а сховище для зберігання даних з об’ємом 150 терабайт – 420 тисяч гривень.
реклама
Коментарі
Давайте економити кошти, яких і так не вистачає.
Стрічка RSS коментарів цього запису