Сьогодні, у п’ятницю 13-го, у черкаському Палаці одружень взяли шлюб три пари. Про це в коментарі «Прочерку» повідомила директор відділу ДРАЦС по м. Черкаси реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції Катерина Леонова.

Завтра, в суботу, 14 лютого, у День святого Валентина візьмуть шлюб у 8 разів більше пар – 24.

– Кожного дня ми влаштовуємо для наречених грандіозне свято, але у День святого Валентина ми вирішили в обрядовій залі поставити ще й два серця. Це такий собі символізм, – переконана Катерина Валеріївна.

Історія виникнення свята

За легендою Валентин – християнський священик, жив у III столітті, знався на природничих науках та медицині й всупереч указу імператора Клавдія таємно вінчав воїнів. Імператор наказав відтяти йому голову, а сталося це саме 14 лютого. Вважається, що День святого Валентина у християнські часи замінив язичницьке свято луперкалій (ймовірно, на честь богині кохання Юнони). Широкої популярності у Західній Європі це свято набуло після XV століття. Цього дня стало популярно вінчатися. Вважається, що 14 лютого і птахи вибирають собі пару...

Особливість цьогорічного святкування Дня святого Валентина в тому, що свято припадає на передостанню неділю перед Великим постом. Віруєш – встигни взяти шлюб до посту.

Є ще одна перевага створення сім’ї «на Валентина»: хіба забудеш таку дату одруження?

Традиції святкування Дня закоханих різних народів

Так, у французів у День святого Валентина прийнято дарувати коштовності. Саме тут ввели «валентинки» як любовні послання-чотиривірші.

В Англії ворожать: незаміжні кидають у річку згорнуті клаптики паперу з написаними на них іменами. Ім’я судженого читай на папірці, який спливе першим.

Американки, користуючись святом, роблять пропозицію одружитись – за традицією, парубок відмовити не може. Хіба як компенсацію можна зажадати шовкове червоне плаття.

Серйозні німці вважають кохання чимось на зразок тихого божевілля, тож цього дня прикрашають психіатричні лікарні яскраво-червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальні богослужіння.

Поляки воліють цього дня спокійно відвідувати Познанську метрополію, де, за повір’ям, покояться мощі святого Валентина.

В Італії цей день називається «солодкий» – дарують коханій подарунки, переважно солодощі. У романтичній Данії люди посилають одне одному засушені білі квіти.

В Японії День святого Валентина більше схожий на «8 Березня для чоловіків», і найпоширеніший подарунок – шоколад. Азартні японці також влаштовують змагання на найгучніше зізнання у коханні.

А от у Саудівській Аравії це свято... офіційно заборонене, під страхом великих штрафів. Магазинам зась торгувати тим, що є символікою свята. Навіть червоними трояндами.

Такі престороги аравійців стають більш зрозумілі, якщо поглянути на Ямайку. На модних курортах  тут проводять «голі весілля» з вінчанням…

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100