Голова Черкаської облради Валентина Коваленко вважає, що знання української мови є досить серйозною складовою патріотичного виховання молоді. Свою думку вона висловила під час дискусії на селекторній нараді, де саме й розглядалося патріотичне виховання дітей.
У цьому аспекті Валентина Коваленко згадала й за переселенців, зауваживши, що їх треба навчати української мови, щоб заглиблювати в «наш національний зміст». Голова облради, підкреслила, що переселенці приїздять із зрусифікованих регіонів.
На завершення вона процитувала слова активного провідника українізації Миколи Скрипника: «Щоб український селянин пішов за донбасівським пролетарем... треба, щоб донбасівський пролетар став на бік українського селянина в національному змісті».
Директор департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський погодився з Валентиною Коваленко. Але він зауважив, що нині є обмеження міністерства щодо створення і втілення в життя нових програм. Разом з тим, як запевнив Данилевський, це не заважає на Черкащині постійно проводити конкурси української мови та поезії. Це і робиться спільно з спілкою письменників, за ініціативи «Просвіти» й інших організацій.
– Та в майбутньому ми готові розробити розширену програму щодо вивчення української мови, – зазначив Данилевський.
Коментарі
Там, де ми цілувались в березах, -
де зливались тіла і сліди –
вже ламає сусід нетверезий
наші долі і наші світи.
Де віночок тобі із калини
я сплітав, -
він терновий вінець
одягав на чоло України
і на кожне із наших сердець.
Вавилонської вежі уламки
він на місці любові лишав…
Та не знав – з без’язикої ранки
українською ллється душа.
автор – Володимир Віхляєв
24/02/2015 21:12
По состоянию на 24 февраля, Министерство социальной политики Украины поставило на учет 1 069 809 вынужденных переселенцев (или 758 836 семей) из зоны проведения Антитеррористич еской операции (АТО) и территории крымского полуострова
Об этом «Комментариям» сообщили в пресс-службе ведомства.
Кроме того, 295 158 семей обратились за получением ежемесячной адресной помощи для покрытия расходов на проживание, и 275 229 из них такая помощь была назначена.
Всего получателям перечислено 353,1 миллионов гривен.
Людям нужна работа, чтобы содержать семьи, а не учить мову
Скажите, а есть ли рабочие места для работы переселенцев? Да зачем переселенцев брать, вы сходите в центр занятости и поинтересуйтесь какими темпами там растут толпа безработных. Вы тем людям расскажите о важности изучения мовы, когда они не могут оплатить ни коммунальные у слуги, а скоро только на хлеб с водой питаться перейдут. А им мова покоя не дает
У нас привыкли всем заниматься , только не работой, поэтому страна и разваливается.
Стрічка RSS коментарів цього запису