Фракція ВО «Батьківщина» на наступну сесію Верховної ради запропонує внести зміни до законодавства, аби в Україні дійсно почалася децентралізація та реформи на місцях. Разом із тим батьківщинівці запросили прийти під стіни Верховної ради мерів, голів сільських і селищних рад, депутатів районних рад, малих фермерів і приватних землевласників для підтримки законів про повернення землі та коштів територіальним громадам. Про це повідомив на прес-конференції народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, член ВО “Батьківщина” Вадим Івченко, інформує «Вчасно».
– Ми нічого революційного не запропонували… Кошти, які надходять в область, розподілити так, щоб це було на користь органам місцевого самоврядування. Наприклад, у гірських населених пунктах, а це 8 західних областей, за межами села рента за вирубку лісів надходить 50% в область і 50% – державі. Ми запропонували, щоб область поділилася коштами безпосередньо на рівні громади. Ще у нас неоподатковуються розваги, а основне – мисливські угіддя. Збираються багатії, щось завозять, стріляють там, відгороджують територію. Далі не оподатковуються ставки, а хто їх бере в оренду: прокурори, міліціонери, судді і т.д. Ми ж пропонуємо, щоб ПДФО сплачувався за місцем знаходження об’єкта, а не за місцем реєстрації. Податок на фізичних осіб має сплачуватися виключно за місцем ведення господаської діяльності, – розповів Вадим Івченко.
Загалом, батьківщинівці підготували 7 законопроектів – це зміни до Бюджетного кодексу, Податкового, закони щодо земельних питань та закони, які спрямовані на економічне посилення сільських, селищних громад, що пов’язані з наданням справедливого статусу новим фермерським господарствам і, зокрема, сільськогосподарським подвір’ям. Особливу увагу батьківщинівці приділили законопроекту про повернення землі місцевим територальним органам.
– У Конституції України є стаття 142, де чітко зазначено: матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад. Цю статтю успішно порушив Янукович. Ми підготували законопроект, згідно якого ми забираємо повноваження у Держземагенства та передаємо повноваження розпорядку місцевим радам. Основний дохід в селі – це земля, яку в них забрали, - зауважив нардеп.
На запитання журналістів Івченко пояснив, чому зміни до законодавства стали причиною його конфлікту з нардепом Євгеном Соболєвим.
Детальніше дивіться ВІДЕО.
У свою чергу, журналіст, викладач і депутат селищної ради Ірина Федорів вважає. що прийняття законопроекту 1159 – це мрія дерибанників.
"До того, як в країні розпочалась війна, місцева влада крала найцінніший ресурс громади – землю. А зараз, поки тривають бої, – це для старої влади останній гарантований шанс урвати шмат і додерибанити те, що можна", - стверджує вона на блозі в "УП".
"Є законопроект N1159. Він пропонує віддати місцевим депутатам право змінювати призначення і роздавати землі за межами населених пунктів. Ми на нашому парламентському комітеті з протидії корупції визнали ініціативу корупціогенною. Ми за збільшення повноважень місцевих громад, але до створення земельного кадастру і до проведення нових місцевих виборів цей закон приймати не можна. Колишні риги, які сидять в більшості місцевих рад, із задоволенням роздерибанять державну землю.
Після рішення нашого комітету про корупціогенність цієї ідеї нас почали цькувати замовними матеріалами, що ми продалися Держкомзему і не даємо хорошим депутатам роздавати хорошу землю хорошим людям. Штовхачем цієї кампанії є депутат від Батьківщини Вадим Івченко… Так і сталася бійка проти корупції в буквальному сенсі слова", - повідомляв раніше у "Фейсбуці" нардеп Єгор Соболєв.
Джерело: http://v4asno.com/nardep-vadim-ivchenko-rozpoviv-pro-namiri-povernuti-zemli-u-vlasnist-gromad/ Вчасно (Черкаси) © v4asno.com
Коментарі
дай Бог, щоб вони втілилися в життя
Стрічка RSS коментарів цього запису