Фото з сайту www.zelensvit.com.ua

Фото з сайту www.zelensvit.com.ua

Оскільки запаси газу й вугілля на планеті вичерпуються, вони ставатимуть дедалі дорожчими, тому перевагу слід віддавати відновлювальним джерелам енергії – сонцю, вітру, а також деревині.

На цьому під час сьогоднішньої прес-конференції наголосив міський голова Сергій Одарич, відповідаючи на запитання кореспондента «Прочерку» щодо найперспективнішого для Черкас способу опалення міста.

– Для майбутнього Черкас я вважаю, що домінуючим енергоносієм має бути ліс, деревина, – сказав міський голова. – Ми маємо для цього всі можливості, і це – найдешевший і при цьому відновлювальний продукт.

Як зазначив Сергій Одарич, сьогодні для потреб твердопаливної котельні, яка обслуговує Соснівку, в межах міста є надлишок деревини. Котельня не споживає навіть ту деревину, яка збирається через санітарну обрізку дерев.

– А скільки ще сухої деревини гниє в лісопосадках, у лісах тощо! Крім того, в нас в області «гуляють» тисячі гектарів земель, непридатних для традиційного сільського господарства. Це – заливні луги, ділянки з високими ґрунтовими водами тощо. А такі землі ідеально підходять для вирощування спеціальних «енергетичних рослин» – енергетичної верби, міскантуса, енергетичної тополі (в італійців, скажімо, домінує саме тополя).

Крім деревини, жителі Черкащини мають активніше використовувати енергію світла, вітру, теплові насоси (які брали б тепло з води Кременчуцького водосховища) тощо.


реклама

Коментарі  

 
+2 #22 незнайка 07.04.2015 16:21
В шВЕЙЦАРИИ перешли на элэнергию от солнца и ветра И еще утверждают что это неисчерпаемые ресурсы На нашей широте от Солнца Земля получает 1 кВт энергии на каждом м кв Вся проблема в том что здесь нет мозгов включить все это на службу людям-бюджет нужно наполнять и долги возвращать А еще Стадник собрался общество анонимных алкоголиков создавать с бюджетным финансированием -чтобы такого не лишиться-а то еще придумают МЕДРЕФОРМУ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #21 Портвей 777 07.04.2015 14:37
цибуля,дрова -це ще не остання .................................
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #20 Валя 07.04.2015 14:30
Цитую шаман:
Дрова и полеты---это хорошо!а что будет когда закончатся деревья?

В Черкасах да, закінчаться, а в Мошнах дерев багато..ліса непрохідні навкруги садиби нашого мера.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #19 ірина 07.04.2015 13:52
тепер ясно де ділися дерева з вулиць Громова .Невського.Пилипенка та інших.... Ми думали що тут буде зйомка якогось фільму з МАРСІАНСЬКИМ сюжетом І ці вулиці готують як декорації.. А то ,бач, пан голова вирІшив таким чином зменшити кількість газу на обігрів .. То ,може, в цьому місяці менше платити будемо?????????? А чи подумали ви ,голово, що буде влітку на цих вулицях , пилюка була завжди а зараз її буде більше в рази . Дерева ,говорять ,легені планети -ви ж ,як тупий хірург ,вирізали не те,що хворе було ,а одним махом -ці легені в тазик... БУло раніше Файне місто Черкаси , зелене ,чисте.... І ось одного разу Приїхали до нього яничари.......
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #18 Гека Чепе 07.04.2015 12:26
Сначала Одарич просто тирив дерева на свій ДОК, тепер найшов цьому научне обгрунтування :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #17 ОНО 07.04.2015 12:24
Вот вам и нано технологии, вот оно светлое будущее товарищи!

Даешь в каждую квартиру многоэтажки по буржуйке!

Все в лесозаготовител ьные дружины!

Каждый школьник с ранних лет должен знать, что за свою жизнь ко всему он ещё должен: посадить дерево или много мискантуса, и только после этого уйти на покой в свою землянку или берлогу, греться от недр тепловых земли и на поверхности появляться только в день выборов Кумира сотен горожан!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #16 111 07.04.2015 11:21
Будущее за газом! дрова нужно каждые 2 часа подкидать адский труд
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #15 Влад IV 07.04.2015 10:43
А как же, товарисчи, если дерная война??? Чем же топить бдем тогда?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #14 Гека Чепе 07.04.2015 09:34
Незнайка, праснісь! Свіжак про міскантус! :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #13 Фугас 07.04.2015 09:31
Только не забудьте учитывать это в тарифах. А то будем жечь свои деревья, а платить за сенин газ.