У третьому пологовому будинку Києва, де головним лікарем працює колишній начальник Головного управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Юрій Кувіта, зчинився скандал: породіллю відмовлялися обслуговувати без благодійного внеску, йдеться в сюжеті «ТСН».


Породілля Юлія Веред переконує, що її не хотіли приймати в медичний заклад, доки вона не сплатить 3,5 тисячі гривень благодійного внеску. Поки тривала суперечка з головним лікарем, у жінки почалися перейми.

Родина, аби не зашкодити дитині, вирішила заплатити 3,5 тисячі гривень і про сам факт вимагання грошей написала скаргу до Київської адміністрації.

Головний лікар Юрій Кувіта заперечує, що жінці відмовляли в шпиталізації. Сам вимагає розслідування.

– Враховуючи такий резонанс, я як керівник офіційно звернувся до правоохоронних органів для того, щоб вони провели розслідування за фактом вимагання, – говорить Юрій Васильович.

Акушер-гінеколог полового будинку №3 Сергій Бакшиєв каже: це – не поодинокий випадок.

– Без грошей до нашого полового будинку йти не можна. І ми приділяємо увагу тільки тоді, коли бачимо чек благодійного внеску, – зауважує акушер-гінеколог.

Сергій Бакшиєв упродовж двох років публічно звинувачує головного лікаря в тому, що той вибудував систему збирання грошей з породіль.

Крім того, один із медиків пологового будинку передав журналістам папірець із розцінками, які роздають на «5-хвилинках» із головним лікарем.

– Ніяких листочків немає, – заперечує Юрій Кувіта. – Це – орієнтовні ціни, які ми емпіричним шляхом обраховували. Ми стоїмо із простягнутою рукою, – зауважує Юрій Кувіта.

Головлікар каже: його медичний заклад живе за рахунок благодійних внесків. У родини ж він перепросив через надмірну емоційність.

– Я вибачився за ті некоректні, можливо, якісь дії. Благодійний внесок вона (породілля, – ред.) може забрати в будь-який час, – говорить Юрій Кувіта.

реклама

Коментарі  

 
+2 #27 галя 23.04.2015 14:35
врачи бойтесь бога,он видит всё,ведь у вас есть дети,жёны,матер и! мстить вам никто не будет,на это есть суд божий! :sigh:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #26 Квіташвілі Сандро 13.04.2015 15:57
Цитую Віктор:
...те ж саме в усіх черкаських пологових будинках, система, однако...

Какая прэлесть...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #25 Адольфович 13.04.2015 15:47
Цитую батько:
і таке буде допоки не буде нормальної страхової медицини у нас. а те що лікарні разом з лікарями з протянутою рукою, як і решта представників бюджетної сфери держави, то це ж очевидно, гроші беруть усі. і даний варіант внеску чистий як кришталь - внесок через касу на рахунок пологового будинку в казначействі. кого це ще дивує на сьогодні?! те що гол.лікар повів себе як казав Допа як "сучий пес", то це інше питання. але міняти треба не гол.лікаря, який він не є, а систему надання медичних послуг у нашій країні!

Казав не Допа, а Гепа! Не порушуйте авторське право!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #24 Інь і Янь 12.04.2015 17:19
Ах, Юра, Юра...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #23 Фонтан 12.04.2015 14:51
Бобик
А что в школах?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #22 Ларс 12.04.2015 08:56
Цитую Муська:
Цитую Знайома:
З цим головним лікарем я особисто пропрацювала років 5.І вже тоді він дуже любив "благодійні внески". До внеску обов'язково потрібно додати ще й "конверт". В Черкасах вибудували таку схему і вона працює приблизно років 10.

А сколько стоит только чтобы на тебя посмотрел участковый терапевт? 50-100.


Странно ! Где Вы нашли такого участкового? Может стОит поменять на другого? Или пообщаться с заведующей отделением или главврачом?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #21 Ларс 12.04.2015 08:43
Цитую василь:
Кувіта колишній начальник управління охорони здоров'я .На теперішній час саме його потрібно запитати про фрезеніус .Це його була ідея про відмивання коштів.саме він як керівник на той час через управління не дофінансовував обласну лікарню для людей з нирковою не достачею.а на збудований новий заклад гроші знайшлися.ось така історія...

Ви маєте на увазі, що тоді можна було "дофінансувати" відділення гемодіалізу в обл лікарні і воно б стало таким, як зараз фрезеніус? ! Ви були у фрезеніусі хоч раз? ! Сумніваюсь. . . Можливо Ви не пацієнт, а працівник обл лікарні? Тоді все ясно.

А ще відношення до пацієнтів в державних закладах охорони здоров'я не викоренити ніколи. Відношення до людей , до пацієнтів у приватних закладах і державних (де працюють старі кадри) - це "два мира, два образа жизни".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #20 василь 11.04.2015 21:22
Кувіта колишній начальник управління охорони здоров'я .На теперішній час саме його потрібно запитати про фрезеніус .Це його була ідея про відмивання коштів.саме він як керівник на той час через управління не дофінансовував обласну лікарню для людей з нирковою не достачею.а на збудований новий заклад гроші знайшлися.ось така історія...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #19 nnk3 11.04.2015 17:20
Цитую Знайома:
З цим головним лікарем я особисто пропрацювала років 5.І вже тоді він дуже любив "благодійні внески". До внеску обов'язково потрібно додати ще й "конверт". В Черкасах вибудували таку схему і вона працює приблизно років 10. В пологовому будинку економлять на всьому: шовному матеріалі,марлі , розчинах і т.д. Один із засновників фонду має свою сітку аптек. "Добровільні внески беруться геть з усіх. Навіть, коли народжують діти працівників. Ціну фізіологічних пологів ( медикаменти і розхідні матеріалли ми підраховували - близько 300 грн). За які такі " заслуги він пішов працювати головним лікарем?
У Валентина Чернявского был сюжет! Прокуратура отреагировала? А мамы молчат и платят, как быдло!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #18 Пошливы 11.04.2015 10:33
Больше всево люди ненавидят судей и врачей. И те и те рвачи. Любой скажет как бороться с вымагательством каторую культурно называют карупцией. Этих сволочей садить сразу нада. Тех кто имеют шикарные машины и асабняки, а жалуются што живут на мизерную зарплапту. Таких как Кувита, а их многа, нада уничтожать как клас. А заодно и больна бить па руках дающих. Мы сами этих уродов взращиваем...