Налагодження транспортування вантажів Дніпром – це «дуже перспективна тема» для співпраці Білорусі з Україною, зокрема із Черкаською областю. На цьому наголосив радник посольства Білорусі в Україні Кирило Камишев, зустрічаючись сьогодні із заступником голови Черкаської ОДА Юрієм Сасом.


Дипломат наголосив, що Білорусь запропонувала Україні укласти конвенцію про вільне судноплавство Дніпром. Нині ця пропозиція розглядається українською владою. Наразі білорусам важко працювати з українською стороною, оскільки структури, пов’язані з річковими перевезеннями, «перебувають у приватних руках, і їх, цих рук, багато». В перспективі можна було б спільно з Польщею налагодити тристоронній проект об’єднання судноплавства по Дніпру і Віслі.

Білоруси зацікавлені продавати українцям продукти нафтопереробки (зокрема, бітум, необхідний для асфальтування українських доріг) і купляти в українців висококалорійний корм для худоби. Українцям сусіди пропонують вивчити їхній досвід запровадження енергоефективних технологій, зменшення залежності від «Газпрому», розвитку електроенергетики тощо.

Зі свого боку, Юрій Сас та інші представники обласної влади запропонували білорусам звернути увагу на черкаські високоякісні граніти, насіння сої, кукурудзи та соняшнику.

Черкащина потребує вивчення білоруського досвіду деревообробки (оскільки експорт щойно спиляного лісу-кругляка з України призупинено). Цікавиться Черкащина також білоруськими фосфорними і калійними добривами, оскільки до цього їх постачала Росія. Сільське господарство України зацікавлене в закупівлі на лізингових умовах білоруської техніки та налагодження виробництва такої техніки в нашій державі. Щоправда, білоруси поки що можуть запропонувати налагодити збирання переважно енергонасичених моделей тракторів, українці ж хотіли б випускати переважно легкі моделі.

У планах сторін – відродження тісної співпраці Черкаської області з білоруською Брестською (Берестейщиною), яке має розпочатися з обміну візитами.

– Ми маємо заповнити паузу, яка утворилася в нашій співпраці, конкретними справами, – наголосив пан Камишев. Він також наголосив, що пострадянські країни повинні отримувати інформацію один про одного не з російського телебачення, а при безпосередньому спілкуванні.


Наприкінці зустрічі Юрій Сас попросив білоруського дипломата посприяти в постачанні до Черкас 1-3 картоплечисток, які буде застосовано для підготовки волонтерами сухих супових та борщових наборів для потреб АТО. Кирило Камишев пообіцяв у цьому питанні по можливості посприяти.

реклама

Коментарі  

 
+2 #4   14.04.2015 21:11
Швидше за все, заступник голови народить ідею побудувати два дніпровські канали прямого сполучення: Брест- Мінськ - Черкаси та Черкаси - Мінськ - Брест. Тільки кошторис порахують, так зразу грошей на проект почне просити й шукати інвесторів.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 люди 14.04.2015 17:23
Цитую вова:
Брати-білоруси ! Відремонтуйте. будь-ласка, вулицю Сурікова в м.Черкаси, вона веде до міського кладовища №6
ТА ХАЙ ЩЕ НЕ ЗАБУДУТЬ ЗА ПЕРШОТРАВНЕВУ.Ну дуже просимо...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 кастусь 14.04.2015 16:56
По комлекції та кольору фейсів відразу зрозуміло, де "сябри-білоруси",
а де "брати-укрпїнці"!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 вова 14.04.2015 16:34
Брати-білоруси ! Відремонтуйте. будь-ласка, вулицю Сурікова в м.Черкаси, вона веде до міського кладовища №6
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100