Відновлення державного контролю за встановленням тарифів прагнуть керівники комунальних підприємств, що надають жителям Черкащини комунальні послуги. Про це багато з них заявили під час сьогоднішнього круглого столу, що відбувся в Черкаському територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.
Голова відділення Олександр Гладський запросив представників органів місцевого самоврядування та керівників комунальних підприємств, щоб обговорити проблемні питання, пов’язані з тарифами. Як з’ясувалося, найбільше комунальників турбує популізм політиків, які, всупереч економічним обставинам, обмежують збільшення тарифів.
– Політичний вплив на встановлення тарифів, які мають обумовлюватися чисто економічними критеріями, надзвичайно великий, – зазначила заступник директора «Черкасиводоканалу» Світлана Лісковець. – Нам, великим комунальним підприємствам, легше, оскільки наші тарифи встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Це дозволяє нівелювати хоча б місцевий політичний вплив. А як виживають КП у маленьких містах – я взагалі не уявляю.
Представники менших міст Черкащини розповіли, що з політичних причин тарифи часто встановлюються нижче собівартості послуг, а держава, яка мала б компенсувати різницю, якщо це й робить, то із великим запізненням. За цей час постачальники електроенергії та інших ресурсів устигають через суди домогтися обкладання підприємств штрафними санкціями. До того ж, ціни на електроенергію зростають щомісяця, і, приміром, водоканалам з кожним новим підвищенням цін стає працювати дедалі важче.
Комунальники хотіли б відновлення контролю з боку держави тарифної політики місцевих органів влади. Нагадаємо, Уряд ліквідував інспекцію з контролю за цінами через її корумпованість.
– Якби був якийсь державний орган, який визначав економічно обґрунтований рівень тарифів, ми могли б доводити свою правоту й в органах місцевого самоврядування. Якби місцева рада встановила тариф, нижчий за цей рівень, вона була б зобов’язана відшкодувати різницю, – наголосив директор золотоніського «Міського водоканалу» Сергій Кузнєцов.
Крім того, комунальники хотіли б, щоб для них і для «великих монстрів-монополістів» діяли єдині тарифні правила. Приміром, щоб ціни на енергоносії встановлювалися раз на рік, і відповідно до них можна було б встановити і ціни на комунальні послуги.
Юридичне супроводження Комунального підприємства «Міський водоканал» у Черкаському обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України здійснюється Юридичною компанією «Станчуляк і Партнери».
реклама
Коментарі
Это в одном городе....!!!!!! Скажите КАК и на основании чего?????
Стрічка RSS коментарів цього запису