У межах реалізації проекту Twinning (Твіннінг) у Черкасах було проведено дводенне навчання з оцінки земель для представників земельної галузі регіону, повідомили «Прочерку» в прес-службі Головного управління Держземагентства у Черкаській області.

 

Іноземні експерти Джеральда Вестфельд із Нідерландів та Райнер Фішер з Німеччини поділилися досвідом становлення прозорого ринку сільськогосподарських земель у Європі.

Під час тренінгу обговорили різницю між нормативними цінами продажу, ринковими цінами та новою методологією розрахунку нормативних цін в Україні. Начальник відділу оцінки земель Управління ринку та оцінки земель Держгеокадастру України Сергій Прокопенко презентував аудиторії новий «Проект методології для нормативної грошової оцінки земель для сільськогосподарських цілей» та поділився знаннями стосовно оновлення нормативної оцінки за допомогою «ринкової інформації». Протягом навчання всі учасники мали змогу не лише обговорити нагальні питання і розібрати їх на реальних прикладах, а й провести практичні групові заняття за участі експертів та досвідчених інструкторів.

Реалізацію проекту Twinning «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення в Україні» розпочато 8 січня 2014 року. Строк реалізації проекту становить 21 місяць.

Право на реалізацію проекту зі сторони ЄС було надано консорціуму, який складається з Королівства Нідерланди, Федеративної Республіки Німеччина і Литовської республіки.

Загальною метою проекту Twinning є розвиток ринку сільськогосподарських земель в Україні, допомога у створенні ринкової земельної та аграрної політики на основі запровадження ефективного ринку землі, забезпечення безпеки землеволодіння для всіх типів власників та користувачів земельних ділянок та одночасно забезпечення того, щоб сільське просторове планування мало на меті благо людей, а також населення, яке проживає в сільській місцевості.

За три повних квартали реалізації проекту було досягнуто значного прогресу в досягненні обов’язкових результатів згідно з робочим планом проекту Twinning. Так, у першому кварталі головною метою більшості місій іноземних експертів було вивчення ситуації на рівні центрального апарату Держземагентства і його територіальних органів та ознайомлення з українським законодавством у сфері земельних відносин. У другому та третьому кварталах діяльність проекту була зосереджена на функціональному та організаційному аналізі діяльності Держземагентства та його територіальних органів та на проведенні семінарів і круглих столів за пріоритетними темами.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #7 СЕЛЯНИН 23.04.2015 14:32
то тепер за грывни як хлиб горилка и цыгаркы Якшо комусь поплохело-то це не мени
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #6 Гоша 23.04.2015 13:26
Цитую СЕЛЯНИН:
Гоша-а отбирать у людей землю лишать людей собствености-это как-ПО НАШОМУ

Сьогодні в селі пай скуповують за 30-40 тис. грн. Раніше це було 5-6 тис. доларів, а зараз 1,5 - 2 тис. доларів. То це що не отбирання власності? Бідних селян ставлять в умови, коли вимушений продати, щоб звести кінці з кінцями: балон газу - 600 грн., машина дров - 3 - 4 тис. грн., пенсія - 1000 грн.. Я проти штучно створюваних умов, за яких через підставних спекулянтів за рік вся земля перекочує у власність 3-4 магнатів, які потім нам же її будут надавати в аренду і не за 3% з паю. Я за такі правила, коли ці магнати оброблятимуть арендовану у людей землю, матимуть для себе і платитимуть достойно по паям людям.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #5 СЕЛЯНИН 23.04.2015 11:38
Гоша-а отбирать у людей землю лишать людей собствености-это как-ПО НАШОМУ
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Гоша 23.04.2015 11:13
Навчання-навчанням, але... Запровадження продажу землі с/г призначення зараз, при обвалі гривні, знеціненні наших активів і бідності - злочин перед людьми і державою.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3   23.04.2015 07:59
Земля як "Остання реліквія". І остання проблема - її юридичне оформлення за сьогоднішніми фактичними власниками.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2 СЕЛЯНИН 23.04.2015 07:35
Цикаво Круглый стил у экспертив гарно крутыться и в який площыни Вертикальной или горизонтальной И что эти люди думают по вопросу РЕСТИТУЦИИ ЗЕМЕЛЬ с\г прызначення
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 varvar 23.04.2015 07:00
Всі ці експерти нехай законодавцю вкладають в голову свій досвід. Звичайних урядовців такі зустрічі лише відволікають від роботи!!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100