Після того, як за рішенням суду смілянське товариство з обмеженою відповідальністю «Скорпіони» змушене буде віддати регіональному відділенню Фонду державного майна по Черкаській області комплекс будівель, підприємству доведеться звільняти робітників і закриватися. Про це в коментарі «Прочерку» повідомив генеральний директор НВ ПП «ДАК-Електропром» («Скорпіони» є його дочірнім підприємством) Олексій Давиденко.
– Ми створили підприємство «Скорпіони», щоб ремонтувати військову техніку. І процес пішов. Один БТР-70, призначений для 34-го батальйону з Кіровограда, що бере участь в АТО, вже відремонтували в Смілі. Та коли ми взялися за ремонт військової техніки для наших бійців, то чомусь і відновився тиск з боку прокуратури і Фонду держмайна на наше підприємство, – зазначив Олексій Давиденко.
Він зауважує, що і раніше підприємство мало проблеми, зокрема, з податковою. Але справа тоді вирішилася.
Читайте також: Облдержадміністрацію знову пікетували (ФОТО)
– Нині — знов проблеми. Тепер ми маємо рішення суду, згідно якого в підприємства «Скорпіони» мають витребувати майно, як пишеться, із незаконного володіння. Але слід читати уважніше документ, де говориться, що ми також маємо звільнити за декілька місяців людей, а це близько сотні працівників. Що ж виходить? Ми працюємо з такими потугами, намагаємося створювати робочі місця, проте влада вставляє палки в колеса. Куди ці люди підуть? На вулицю? У Смілі й так багато непрацюючих підприємств! – бідкається Олексій Давиденко.
Він розповідає, що конфлікт тягнеться вже давно. Колись підприємство було державним і фактично банкрутом.
– Та ми хотіли розвивати підприємство. Тоді Міністерство промислової політики видало наказ, що ми являємося правонаступниками всіх майнових прав. Ліквідувалося підприємство і створилося приватне - НВ ПП «ДАК-Електропром». Ми взяли людей на роботу, виконали всі соціальні питання і практично десять років нормально працювали. А тоді до нас почали пред’являти претензії, що якусь частину будівель ми використовуємо незаконно і це майно треба забрати назад в державу. А коли я запитую, куди ж подіти людей, робітників, то мені кажуть, що це, мовляв, мої проблеми. Але ж державі варто якось іти назустріч підприємцям і трудовому колективу. Якщо й знайшли порушення в чомусь, то давайте це вирішувати… Невже трудовий колектив нікому непотрібен? – дивується Олексій Давиденко.
І хоч підприємство складається з двох частин, двох територій, проте забравши один майновий комплекс, влада, тим самим просто призведе до закриття підприємства, всі процеси на якому взаємопов’язані.
– Основним видом діяльності у нас є ремонт електричних машин, тепловозів, електровозів, трамваїв, тролейбусів. Основний замовник – Укрзалізниця, яка вся їздить на наших машинах. Тобто весь Донбас, Харків, Львів платив кошти нам за ремонт машин, отже, в Смілу йшли кошти. «Скорпіони» ж займались ремонтом військової техніки. І планували ще брати нову техніку на ремонт. Однак комусь, мабуть, краще порізати все на металобрухт. До речі, вся Сміла нині забита пунктами здачі металобрухту…
Керівництво підприємства запрошувало представників обласної влади на зустріч, проте ніхто так і не приїхав.
– Що робити далі? Будемо подавати апеляцію, проте не дуже віримо в таке розв’язання справи. Це ж не перший суд… Сподіваємося і на засоби масової інформації, які б донесли до громадськості нашу проблему. Бо страшно, коли молодь, яка в нас працює, опиниться без роботи, як і люди перед пенсійного віку, що після звільнення вже не зможуть знайти роботу. Знаєте, таке враження, що наша влада працює на благо іншої країни... Бо якщо я маю якісь неправильні документи на майно, то, очевидно, що хтось же мені їх раніше виписував. Можливо, ті люди помилилися? То чому б не вирішити це все розумно? Адже ми працюємо і платимо податки, щоб всі ці чиновники працювали, проте у декого амбіції перекривають здоровий глузд, – зауважує Олексій Давиденко.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису