Представники творчої інтелігенції Черкас спрямували до міського голови Черкас Сергія Одарича та депутатів міськради відкритий лист.
Річ у тім, що новостворена топонімічна комісія, на наше глибоке переконання, є фахово однобічною, сформована майже цілком із фахових істориків одного навчального закладу (теперішніх викладачів і недавніх випускників), а вже це саме звужує поле можливих (і потрібних) дискусій при обговоренні справді важливих питань. Перші ж прийняті комісією рішення продемонстрували таку однобічність поглядів на проблему міської топонімії, спровокували достатньо гостре, критичне обговорення в ЗМІ. Ширше ж ознайомлення з «Концепцією топонімічної політики Черкаської міської ради», а особливо додатки з пропозиціями нових домінантів, які називаються авторами «Концепції…», викликають глибоке занепокоєння чи і принципове несприйняття. На 90-95% це номінативи з історії. Ніби й не було за багатовікову історію краю славних подій і персоналій зі сфер культури, науки, літератури, мистецтва, виробництва тощо. Включені до «Концепції» кілька персоналій із названих сфер – то тільки крапля в морі. Виникає обґрунтована підозра в тому, що переважна більшість членів комісії – істориків просто не знають ширших меж історії – культурної, літературної, мистецької і т.д. Для прикладу, хіба не заслуговують на увічнення в топонімії Черкас Раїса Кириченко та Ольга Павловська, Анатолій Пашкевич та Іван Гайдук, Іван Гончар і Катерина Білокур, Олексій Баранников і Тодось Осьмачка… Цей славний пантеон можна продовжувати і продовжувати.
Натомість комісія пропонує «сінно-солом’яну» топонімію чи увічнення достатньо сумнівних в історичному сенсі персоналій (див. додатки до «Концепції»).
Ми переконані, що склад топонімічної комісії має бути переглянутий, і до неї мають бути включені обізнані фахівці з інших сфер буття, представники творчих спілок. І це не для якоїсь альтернативності позицій при обговоренні питань топонімії, а для якомога повнішого і компетентнішого врахування багатющої та різногранної історії краю, адекватного її відображення на мапі Черкас.
Щиро сподіваємося на врахування нашого звернення», – йдеться у відкритому листі.
Коментарі
А якщо серйозно. То скільки ці люди, які підписалися під листом, самі написали звернень до топонімічної комісії із пропозиціями щодо увіковічненя перечислених ними людей? Чомусь думаю, що жодного звернення вони не написали, що значить тільки одне - їх не цікавить кінцевий результат, їм цікаві посади.
Стрічка RSS коментарів цього запису