реклама
реклама

Зранку біля Мошен Черкаського району жителі села, незадоволені активністю інвестора щодо будівництва на землях громади птахофабрики «Перемога нова», перекрили трасу Черкаси-Канів із вимогою припинити будь-які роботи. До обурених селян виїхали заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас та голова Черкаської райдержадміністрації Костянтин Омаргалієв.


Про акцію місцеві активісти повідомили органи влади заздалегідь, і Юрій Сас попросив відмовитися від цієї небезпечної ідеї, оскільки такі дії можуть нести за собою реальну небезпеку. Проте селяни таки вийшли на пішохідний перехід, і вже за кілька хвилин з обох сторін живої стінки утворилися автомобільні черги, які швидко збільшувалися.

Поштовхом до радикальних дій людей послугувало те, що будівельники почали знімати із землі в місці запланованого будівництва родючий шар ґрунту й вивозити його в невідомому напрямку, водночас завозячи на майданчик будівельні матеріали. Це було розцінено як початок забудови, що викликало бурхливу реакцію. Вести діалог із громадою інвестор відмовляється, мотивуючи це тим, що діє у правовому полі й на законних підставах.


– Я живу тут вже 20 років, приїхала із Дніпропетровщини і була дуже зачарована цими краями, – каже Оксана Роскевич. – Я б хотіла, щоб тут було чисто, але там, де пташники, екологія далеко не найкраща. Тут хочуть поставити 144 курятники.

– Якщо дійсно земля перебуває в оренді, і є всі відповідні документи, ОДА не вправі забороняти орендарям розпоряджатися угіддями, – наголосив у спілкуванні з селянами Юрій Сас. – Утім, на сьогодні будувати вони не мають право, бо не надали проект, на підставі якого екологічна експертиза має зробити висновки про безпечність виробництва для навколишнього середовища.

Тільки за таких гарантій дозвіл на будівництво може бути надано. Однак громада проголосувала на громадських слуханнях проти розміщення поблизу села птахофабрики. В цій ситуації обласна влада керується виключно законом, діє в межах своєї компетенції.

Зі свого боку Костянтин Омаргалієв, попри скорочення в районі більш ніж на 1 000 робочих місць та розуміння, що немає крупного бізнесу, який би не створював екологічного навантаження на середовище, виступає за ретельне вивчення діяльності новоприбулого інвестора.

– Я в суботу відвідав директора ДП «Петемога нова» Віктора Гринюка і попросив надати інформацію про наміри, але він запропонував мені подати для цього офіційну заяву, – розповів Костянтин Сапартаєвич. – Тож я буду через обласну адміністрацію звертатися до керівника підприємства і добиватися відповіді.

Читайте також: «Більше половини відходів птахофабрик губиться в лісопосадках», – активіст

Голова району впевнений: якщо люди вже вийшли перекривати трасу, не потрібно затягувати з наданням необхідних документів і вирішенням питання створення підприємства.

– На жаль, громада пішла шляхом блокування, – у підсумку прокоментував ситуацію Юрій Сас. – Всі вихідні тривали перемовини, ми намагалися переконати громадськість не вдаватися до радикальних кроків, тому що страждають люди, які не мають жодного стосунку до цих подій. Але порозуміння поки що не знайдено. Щоб ситуацію вивести з глухого кута, необхідно проаналізувати дозволи та декларації, які оформлюють для забудовника архітектурна та сільськогосподарська інспекції.

На чисельні заклики посадовців звільнити проїжджу частину, селяни не погодилися розійтися. Зрештою спорядили ініціативну групу до голови ОДА Юрія Ткаченка на перемовини, у той час, як натовп протестувальників лишився на дорозі під наглядом працівників ДАІ.

Про це інформує прес-служба ОДА.

реклама

Коментарі  

 
+5 #5 Serg 20.05.2015 01:13
Цитую циркачі:
пропоную побудувати птахокакаючу фабрику просто біля лавашної бочки на березі Дніпра, щоб Олєгіч з його борзописцем нюхали!


Только таким образом можно строить эти пташнык! Возле домов Косюка, Ткаченка, Саса, Горобця, Омаргалиева и тех, кто очень хочет, чтобы черкащина смердила запахом от них. Отрабатывают гроши или полученную команду?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #4 адекватний 19.05.2015 19:49
Юра пропоную в прямому ефірі перед телекамерами довести власникам та гаранту будівництва курників обурення народу. Цікаво тебе звільнять в той же день чи заднім числом? Змоделюйте люди такий от розвиток подій і ви зрозумієте сутність присідальницько ї влади.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #3 Фугас 19.05.2015 12:07
Для армиии чиновников тоже нужно пушечное ........ :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #2 Правда 19.05.2015 11:39
І що ж сказав тот Юрій САС, крім двох речень ніпрощо?.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #1 циркачі 19.05.2015 11:21
пропоную побудувати птахокакаючу фабрику просто біля лавашної бочки на березі Дніпра, щоб Олєгіч з його борзописцем нюхали!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100