У середу 20 травня, в Черкаському міському Центрі дитячої та юнацької творчості (вул.Смілянська, 33) відбудеться дискусія-презентація книги-альбому «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь» за участі Євгена  Філя, голови благодійного фонду «Цвіт вишиванки»; Романа Руснака, юриста Тернопільської облорганізації НСЖУ; Юрія Сиротюка, заступника Голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" з воєнних питань, директора недержавного аналітичного центру "Українські студії стратегічних досліджень".

Початок – о 18:30.

Книга «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь» побачила світ завдяки спільним зусиллям автора ідеї – голови благодійного фонду «Цвіт вишиванки» Євгена Філя та членів Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів.

У цій книзі вперше в історії скомпоновано галерею світових пам'ятників генію українського народу – Тарасу Шевченку. Видання побачило світ у двомовному варіанті – українською та англійською мовами.


Особливо помітними є розділи про родовід генія, вислови про нього видатних людей світу. У повноколірному виданні досить вдало скомпонована галерея світових пам’ятників Шевченкові, передано його дружбу із кобзарями і побратимами, відомими художниками. Чи не вперше читачі дізнаються про самоспалення справжнього патріота Олекси Гірника у Каневі, біля могили Шевченка, – проти зросійщення України.

А ще Шевченко відображений у філателії, екслібрисах, купонах.  Із його зображенням побачили світ ювілейні монети, медалі, значки. Особливу сторінку займає Шевченкіана у народній творчості (вишивка, писанка, інкрустація, ткацтво, бурштин). На Кавказі є пік Шевченка (висота 4200 метрів), на Меркурії є кратер «Шевченко» (діаметр 137 кілометрів), а 2 квітня 1976 року астроном М. Черних, співробітник Кримської астрофізичної лабораторії, відкрив астероїд «Шевченко».

Над книгою "Тарас Шевченко у пам'яті поколінь" працювало 12 авторів і створили її до 200-річчя з народження Тараса Шевченка:

Міністр освіти і науки України – Сергій Квіт;

Академік, голова Тернопільського осередку наукового товариства імені Шевченка – Михайло Андрейчин;

Доктор філологічних наук Петро Іванишин;

Голова Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України – Микола Ротман;

Виконавчий секретар Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України – Богдан Гарасимчук;

Директор Тернопільського обласного художнього музею – Ігор Дуда;

Член Тернопільської обласної організації НСЖУ – Володимир Слюзар;

Історик-краєзнавець – Віктор Уніят;

Філателіст-краєзнавець – Юрій Ковальков;

Юрист Тернопільської обласної організації НСЖУ – Роман Руснак;

Голова благодійного фонду «Цвіт вишиванки» – Євген Філь.

Ця книга розрахована на широке коло читачів – як поцінувачів його ідей, так і кожного школяра, студента, вчителя, політика – та для популяризації Кобзаря у світі.

Організатори заходу: Черкаська міська організація ВО «Свобода», МГО «Книжковий маестро»

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100