реклама Делікат

26 травня, у п’ятий день Х Міжнародного фестивалю «Сцена людства» в Черкасах, Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки представив виставу «Баба» за п’єсою Павла Ар’є.

Фото: ldt-ukrainky.lviv.ua

Фото: ldt-ukrainky.lviv.ua


Це – драма про сім’ю, яка мешкає в Чорнобильській зоні відчуження.

Особливістю вистави є те, що роль Баби Прісі у виставі грає чоловік – лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Олег Стефан.

Режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Олексій Кравчук жартує, що погодив пана Олега на головну жіночу роль тому, що він його найліпший друг.

Сам Олег Стефан вважає, що персонаж Баби Прісі виписаний так, що мало яка жінка може його «взяти». Чи не єдиний виняток із правил, на його думку, – акторка Київського експериментального театру «Золоті ворота» Ірма Вітовська (відома за роллю Лесі в серіалі «Леся+Рома»), яка також грає Бабу Прісю.

– Ірма Вітовська також цього дня о 22.00 грає Бабу Прісю в Херсоні (там із 23 по 30 травня саме триває міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії», – ред.). Ми з нею перегукнулися. Вона каже: «Давайте, я буду антеною для вас, а ви – для мене». Я про неї зараз думаю, до речі, – розповів про свої переживання після вистави в коментарі «Прочерку» Олег Стефан. – Ми з Ірмою перетнулися в Івано-Франківську, як рідні люди. Люди, які бачили, як Ірма грає Бабу Прісю і я, казали мені, що це – абсолютно два різні вектори. Ці вистави навіть не можна порівнювати. Я, на жаль, не мав можливості подивитися виставу за участі Ірми. Але, думаю, вона вирішує це надзвичайно.

Ірма Вітовська – у ролі Баби Прісі (вистава «Сталкери» Київського експериментального театру «Золоті ворота»). Фото:lb.ua

Ірма Вітовська – у ролі Баби Прісі (вистава «Сталкери» Київського експериментального театру «Золоті ворота»). Фото:lb.ua


Львівський актор зізнається: вистава «Баба» настільки трагікомічна для нього, що, здається, нотами трагізму доходить шекспірівського рівня.

– Треба згадати, що у Шекспіра тільки чоловіки і грали трагедії. Це – якийсь корінь театру, коли мужик грає жінку, – говорить Олег Стефан.

Крім того, говорить актор, кожного разу, граючи Бабу Прісю, перші хвилини відчуває певний бар’єр із глядачем.

– Я бачу бар’єр, коли глядач ще сприймає мене як чоловіка на початку вистави. Проходить 5, для когось – 10 хвилин, і вони вже повністю посвячені в історію. У людей вже не виникає сумніву, що це – Баба і це її історія. Це – маленьке диво, яке може відбуватися в театрі, – каже він.

Разом із тим, у Черкасах актор також відчув певну специфіку сприйняття глядачів.

– Здається, глядач дивився, не стільки затамовуючи увагу. У Львові реагують більш вільно, більше дозволяють у своїх реакціях. Але це певною мірою розслабляє зал. Тут же було відчуття, що глядач не дозволяв собі посміятися навіть там, де це можна було. Були реакції, але глядачі боялися «впустити» історію. І я запримітив момент набирання спільного ходу історії. Мені захотілося зіграти ще кілька разів. Хочу побути в залі ще й як глядач, подивитися, як черкащани реагують на інші вистави. Сьогодні, 27 травня, під час вистави «Herod» у виконанні моїх колег, думаю, зможу це відчути, – каже Олег Стефан.


реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100