– Треба зрозуміти, що зараз усе в руках громад, – зауважує Юрій Ткаченко. – І сама реформа не передбачає ліквідацію населених пунктів. Це, передовсім, реорганізація адмінапарату. Приміром, Чигиринський район, у разі об'єднання громад, економитиме по 2 млн грн щороку. Але найголовніше – об’єднавці отримають нові повноваження та фінансовий ресурс, аби самим вирішувати, на що його витрачати. А не їздити та випрошувати в район, як зазвичай нині. Ідеться не лише про податки, які лишатимуться на місцях, а й про кошти на розвиток інфраструктури з Державного фонду регіонального розвитку та від Європейського Союзу. Тобто громади стануть повноправними господарями в себе.
А ще – наблизять до себе послуги: від районних адміністрацій до новостворених адмінцентрів. На цій перевазі наголошують в обласному відділенні Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад.
– Є прогрес від таких зустрічей, – каже заступник голови Черкаського обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Ганна Ковальська. – Ані на Чигиринщині, ані в Черкаському районі я не почула людей, які категорично проти об'єднання територіальних громад. Тепер більше обговорюють, із ким краще об’єднатися, яким чином і коли. Зважають на мережу закладів, нинішній фінансовий ресурс тощо. Я теж сільський голова. І добре розумію, що далі так жити не можна. Тому не варто нехтувати цією нагодою – треба спробувати, ретельно все прорахувавши.
Слушні пропозиції під час зустрічей фіксують. Їх потім спрямують до Кабміну та Верхової Ради України. Усе задля того, щоб об’єднання територіальних громад мало якнайкращий ефект.
Робоча група на чолі із заступником голови Черкаської облдержадміністрації Юрієм Сасом та головою обласної ради Валентиною Коваленко говорили про об’єднання територіальних громад у Христинівському районному Будинку культури.
Розширена нарада відбулась за участі голови райдержадміністрації Олександра Ковбасюка, голови районної ради Олександра Коваля, депутата обласної ради Миколи Плужника, керівників структурних підрозділів РДА, депутатів місцевих рад, громадських діячів, сільських голів району.
Присутні детально обговорили проект плану об’єднання територіальних громад Христинівського району, якій наочно було продемонстровано на слайдах.
В обговорені активно взяли участь голови територіальних громад, які внесли пропозицію замість трьох громад (Христинівська, Верхняцька, Кузьминогребельська) створити одну з центром у Христинівці.
Керівник фермерського господарства «РОМ» Микола Рак звернув увагу присутніх на те, що село Велика Севастянівка є досить розвинутим, з інфраструктурою та транспортним сполученням. А тому вніс пропозицію створити Великосевастянівську громаду, в яку включити села Івангород, Сичівку, Хутір Сичі, Шукайводу, Вікторівку та селище Яри.
Утім, заступник голови облдержадміністрації Юрій Сас запевнив, що проект об’єднання громад ще не є остаточним, документ підлягає доопрацюванню із урахуванням усіх думок і доводів місцевих жителів. Проте уникнути перетворень не вийде.
– Об’єднання неминуче! Це задача, яку ми мусимо виконати, це реформи, яких так потребує Україна! – наголосив він.
У свою чергу, голова обласної ради Валентина Коваленко зазначила, що об’єднання надасть громадам більше самостійності та прав.
– Ми разом із вами маємо показати, якого об’єднання хочемо. І тільки спільно зможемо створити найбільш вдалий перспективний план, – сказала очільниця обласної ради та закликала всіх вносити свої пропозиції щодо нового територіального устрою району.
Аналогічні зустрічі відбулись у Кам’янському та Смілянському районах, де також виступили голови сільських рад. Лейтмотивом промов звучала думка, що треба зорганізувати об’єднання таким чином, щоб новостворені територіальні громади були економічно спроможними, і нововведення дійсно значно покращили життєзабезпечення людей.
Поїздки керівництва в райони задля спілкування із представниками територіальних громад тривають, зазначають у прес-службі Черкаської ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису