Сьогодні в черкаському Будинку Рад представники з районів взяли участь у засіданні Ради регіонального розвитку щодо Розгляду проекту Перспективного плану формування територій громад області. Нагадаємо, що проект виноситься на сесію облради, що відбудеться 25 червня. Звісно, практично всі присутні говорили про необхідність проведення реформ.
У вступному слові голова ОДА Юрій Ткаченко та голова облради Валентина Коваленко зазначили, що об’їхали мало не всі райони області, де проводили зустрічі з громадами, дослухалися до їх думки щодо об’єднання громад та нікому не нав’язували реформи.
– У людей багато питань. Сільські люди за останні 23 роки не відчули на собі змін в життя: село виживало як могло. Звідси і багато питань та пересторог. Тож ще раз підкреслимо, що статус села залишається при об’єднанні громад залишається. При цьому, будьмо чесними, залишається і ряд відкритих питань, бо немає законодавчої бази, – зазначила Валентина Коваленко.
Голова ОДА Юрій Ткаченко зауважив, що найбільше громади на місцях цікавляться своїми повноваження щодо розпорядження землями. Бо від цього багато чого залежить для селян.
– Наша сільрада виступила з ініціативою про об’єднання. Дехто проти, але, мабуть, не всі однаково сприймають реформу, бо ще слабка законодавча база. І є ще досвід, зокрема, медичної реформи, яка була не досить успішною, – зазначила Балаклеївський сільський голова Олена Ковальська. – Та й казали нам, зокрема, що додаткові кошти, які отримає село від об’єднання, підуть на освітлення дороги, а їх, на нашу думку, треба насамперед на садочки давати. От і виникає вже дискусія.
За словами Ковальської, об’єднання громад потрібне, насамперед, у маленьких селах, бо сільському голові з громадою в 300 осіб не так легко найти кошти на ту ж таки зарплату для працівників сільради тощо.
Про приєднання села Ірдинь до Білозір’я говорить сільський голова села Білозір’я Володимир Міцук.
– Так, спершу наштовхнувся на спротив, але я їздив на сходку села Ірдинь, розповідав, що не закриється у них ні школа, ні дитсадок, ні лікарня. Я їм навів приклад, що в нас бюджет Будинку культури більше 900 тисяч, а в них лише бюджет села 900 тисяч, – розповів Володимир Міцук.
При цьому він зауважив, що об’єднуючи громади ініціатори реформ беруть на себе вкрай велику відповідальність, бо ще не все чітко ще прописано.
– Треба, щоб закони йшли попереду наших ініціатив. Громади питають: а ви нам гарантуєте те чи інше? А я не знаю, як буде обиратись сільський голова чи староста, які будуть в нього повноваження. тобто, багато чого залежатиме від того, як на місцях поведуть себе сільський голова, влада, – зазначив Володимир Міцук.
Начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області Олександр Власенко зазначив, що при передачі повноважень на місця громада зможе контролювати багато важливих питань, у тому числі і земельних.
– Зараз в селі ставлять заправки, магазини. І виникає питання, чи ця земля відведена під комерційне використання, чи вона використовується як земля під будівництво житла. Потім цікавить питання споживання енергоресурсів: чи електрика підведена звідкись від будинку, чи прямо до закладу і чітко обліковується, – зазначив Олександр Власенко. – Тож реалізація реформи дасть змогу місцевим громадам впливати на такі-от питання і зменшувати прояви корупції, але, звісно, тут є багато роботи.
З правками від громад з районів проект Перспективного плану формування громад було схвалено.
Детальніше також дивіться ВІДЕО.
Коментарі
Какие ваши дОказательства??!
Та ні помиляшся. При попєрєдніках І Крим був наш і Донбас з Донбасареною і аеропортом (кращими в европі) були нашими і квартплата не була вищою ніж пенсії, і хоч тяжковато але на зарплату можна було вижити, і теракти тільки по теліку в інших країнах бачили, і бізнес непалили як БРСМ наприклад. Або ЧПК не захоплювали зі зброєю, і Азот працював і лікаренку дитячу побудували і річпорт відремонтували , дороги трішки ремонтували (Чорновола, Хіміків). І в депутати душевно хворих Чорноволок не брали, і засланих козачків грузинів не ставили нам в барини. І таких відмінностей ще тисячі можна приводити. От тепер скажи про різницю запроданців з попєрєдніками. А ще немаловажливо банки десятками не банкротили , залишивши людей без останніх збережень.
Стрічка RSS коментарів цього запису