реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

У  місті Сміла на Черкащині чиновники найняли для відлову тварин приватного підприємця. За договором, фірма чоловіка мала просто відловити собак. А про те, що робитимуть із псами після відлову - у документі ані слова. За рік з вулиць міста зникла понад сотня тварин, що із ними сталося з'ясовували"Подробиці".

Шкільний завгосп Олександр гладить свого Жуліка. Собака - єдиний дивом уцілів після комунальної зачистки. Чоловік на власні очі бачив, як невідомі вбивали безпритульних псів за допомогою трубки та отруйного дротика. Каже, від відчаю ледь не накинувся з кулаками на живодерів.


"Кажу: навіщо ти собаку завалив, це шкільний собака був. Він тут територію охороняв. Він: у мене є документи. Показав мені якийсь договір".

Такі відстріли у Смілі тривають уже рік, кажуть місцеві зоозахисники. В руках у Юлії Данильченко - копії документів, які пред'являли живодери. Про вбивство тварин там ані слова. Незрозуміло також куди вивозять собак? Та чому для цього чиновники найняли фірму з іншого міста, яка, як з'ясувалося, займається рослинництвом.

"В Умані, за податковою займається саме рослинами. Акт виконаних робіт за цим договором, за квітень по відлову і перевезенню бродячих тварин в кількості 131 собака. І 190 гривень за собаку", - каже смілянська зоозахисниця Юлія Данильченко.

За це з міського бюджету підприємцеві вже заплатили майже 25 тисяч гривень. Та от куди бізнесмен подів відловлених псів - власник фірми відповідати не захотів.

"Є управління, воно за це відповідає. Я ніяких інтерв'ю нікому не даю. В них управління є , вони знають що роблять", - каже приватний підприємець Микола Вінницький.

Договір із підприємцем укладало міське управління ЖКГ. Там кажуть, що доля відловлених собак їх не цікавить.

"Є договір на роботи і виконання робіт якраз все воно і є, що підтверджують акти приймання виконаних робіт. - Тобто місто далі не цікавить куди відвозять цих собак? - Це взяв на себе відповідальність підрядник".

За законом, відловлених чотирилапих підприємець мав привезти до місцевої державної ветклініки для огляду на сказ на 10-денний карантин. Побачивши камери, ветеринари починають помітно нервувати і плутатись у показаннях.

"- ПП Вінницький привозив сюди собак?

-  Привозив, ми їх дивились. Але документів не видавали. Він привозив їх живими, вони собі лежали в причепі.

- А в якому стані собаки були?

- Нормальні, живі!

- А ви казали що вони лежали у причепі?

- Та вони що, стояти мали?"

Аби з'ясувати долю тварин, зоозахисники вже написали безліч звернень до різноманітних інстанцій. Аби ті перевірили роботу підприємця. А тим часом міська рада знову виділила тому ж бізнесменові 10 тисяч бюджетних гривень. І не зрозуміло - чи за відлов собак, чи за їх убивство.

реклама

Коментарі  

 
+2 #4 козак мамай 28.08.2015 09:20
Цитую oles:
Проблема бродячих собак повинна вирішуватись. Ця проблема скіко я живу , стіко існує.Їх не повинно бути на вулицях наших міст. Захисники тварин, що люблять їх, повинні відловити їх, ізолювати і довічно доглядати, або держава це має робити. Якщо тіко слова кажуть і діла нема, то необхідно знищити бродячих собак. І тоді їх не буде на наших вулицяхі вони заражені сказом не будуть кусати наших дітей.

Прогуманизм. В Бангладеш полиция провела облаву на охотников на бенгальских тигров. 12 охотников убиты. Потому что людей там 140 миллионов на территории чуть больше Черкасской области, а бенгальских тигров всего 100 :)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Микола 28.08.2015 09:08
Що значить "Якщо тіко слова кажуть і діла нема, то необхідно знищити бродячих собак"? Собаки винні, що немає нормальних чиновників,держ авних програм, які б займалися безпритульними тваринами? Або, що їх викинули безвідповідальн і господарі? Боротися з цією проблемою звичайно треба, але ж не вбиваючи всіх тварин! За аналогією, якщо в нас немає нормальних лікарень і лікарів, то що далі робити? oles, ти ж розумний, продовжуй думку
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 oles 27.08.2015 15:42
Проблема бродячих собак повинна вирішуватись. Ця проблема скіко я живу , стіко існує.Їх не повинно бути на вулицях наших міст. Захисники тварин, що люблять їх, повинні відловити їх, ізолювати і довічно доглядати, або держава це має робити. Якщо тіко слова кажуть і діла нема, то необхідно знищити бродячих собак. І тоді їх не буде на наших вулицяхі вони заражені сказом не будуть кусати наших дітей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #1 козак мамай 27.08.2015 12:40
Живодёр-то живодёр, но не надо всех собак на живодёра вешать! Начало - как раз в том договоре, где чиновники не пропипсали ни процедуру отлова, ни выделение средств на содержание либо утилизацию бездомных животных. И в первую очередь эти чиновники - и есть виновники. Предприниматель честно выполнил именно то ,что чиновники ему поручили!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100