реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

Ленінська сільська рада Драбівського району вирішила перейменувати село Ленінське на Богданівку, а селище Радгоспне – на Квітневе.

Село Ленінське

Село Ленінське


Про це йдеться у проекті рішення облради «Про перейменування села Ленінське та селища Радгоспне Драбівського району». Відповідне питання виносилося 28 серпня на сесію облради. В порядку денному воно значилося під №15, але розглянути його депутати не встигли, оскільки після перерви почали розходитися і через брак кворуму не встигли до кінця розглянути навіть питання №14.

Рішення про перейменування села і селища територіальні громади ухвалили ще 12 серпня.

«Висловити свої думки з приводу перейменування своїх населених пунктів у Будинок культури прийшло 30 мешканців Ленінського та до магазину 20 жителів Радгоспного, – пише офіційний сайт Драбівської районної ради. – Під час обговорення надійшли пропозиції перейменувати село Ленінське в Богданівку, а селище Радгоспне у Квітневе.»

Сільрада схвалила це рішення 13 серпня, а Драбівська районна рада підтвердила 20 серпня. Таким чином, Ленінське і Радгоспне можуть стати в Черкаській області піонерами декомунізації назв населених пунктів.

Нове засідання сесії облради заплановане на 17 вересня. Тоді, очевидно, буде розглянуто й питання про перейменування сіл Ленінської сільради. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада України.

За даними офіційного сайту сільради, Ленінське виникло в 1924 році як радгосп на колишніх пасовиськах пана Кублицького. У 1960-х роках радгосп, який раніше входив до Чорнобаївського району, приєднано до Драбівського району. Не виключено, що нині села Ленінської сільради можуть знову змінити район, оскільки в рамках добровільного об’єднання громад висловили бажання об’єднатися із Зорівською сільрадою Золотоніського району.

В 1990 році з ініціативи громади радгосп було перейменовано на село Ленінське.

Нині населення двох громад Ленінської сільради становить 386 осіб (220 дворів). На території сільради діють СТОВ «Пальміра», ПРАТ «Драбівське», ПП «Агро-Тест» і три фермерських господарства. Є школа, два дитсадки, Будинок культури, бібліотека, фельдшерський пункт, поштове відділення і магазин. У пам’ять про загиблих у роки Радянсько-німецької війни в селі є могила Невідомого солдата та споруджено Обеліск слави.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 Реаліст Комаров 30.08.2015 09:48
А Ленінське є і у Чорнобаївському районі..........
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #2   29.08.2015 19:09
"Ленінське на Богданівку"-"Ленін-Бог", "Радгоспне – на Квітневі тези".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 Андреевич 29.08.2015 17:11
В Драбовке оказалось больше нормальных людей, чем в других районах Черкащины...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100