Стан фінансової дисципліни в Черкаській області є «стабільно неналежним і потребує контролю». Так охарактеризувала ситуацію начальник Держфінінспекції в Черкаській області Тетяна Велько на сьогоднішній координаційній нараді в ОДА, інформує "Прочерк".
– Якщо порівняти цьогорічні суми виявлених порушень з минулими роками, то бачимо, що цифри зростають. Так, за січень-жовтень 2013 року сума виявлених порушень становить 48,6 млн грн., за січень-жовтень 2014 рок сума порушень становила 54,8 млн грн., а за десять місяців цього року сума становить 66,3 млн грн., – сказала Тетяна Велько.
Фахівець зауважила, що під ревізію не можуть підпасти всі об’єкти, проте якби це було можливо, то, очевидно, що інформація була б ще більш незадовільною.
– Найбільшу частку порушень становлять незаконні витрати, що здійснені всупереч чинному законодавству. Сюди входить і незаконно виплачена зарплата. На другому місці такий показник, як недоотримання фінансових ресурсів. Це ресурси, у тому числі і місцевих бюджетів, яких нам так не вистачає, але які в силу неефективності управління не надходять і не поповнюють місцеві бюджети. Також одним з показників є недостача, – розповіла Тетяна Велько.
Для прикладу, результати ревізії закладів освіти міста Черкаси
Окремо також доповідач зупинилася на перевірках держзакупівель. Мовляв, тендери в багатьох випадках проводяться непрозоро.
– Це великий корінь зла. Як наслідок, іде величезне нераціональне витрачання бюджетних коштів. Так, цьогоріч ми провели моніторинг 30 процедур закупівель на 59 мільйонів. І було відмінено 16 процедур на 15 мільйонів. Відміна тендерних процедур відбувається дуже хворобливо, бо розуміємо, яка до цього йде велика підготовча робота. Тим не менше, у цьому питання кожен керівник повинен приділяти серйозну увагу, – розповіла Тетяна Велько.
Детальніше вона зупинилася на роботі єдиного тендерного комітету при департаменті економіки та розвитку Черкаської міськради.
– Не дивлячись на численні звернення громадськості, нардепів, можливості провести абсолютно аргументовані законні перевірки у нас не було через численні не допуски. Ми інформували про це правоохоронні органи. У підсумку ми таки провели перевірку 36 процедур, що були проведені і частково вже виконані міськрадою І по всіх процедурах були виявлені суттєві порушення. І зараз правоохоронні органи працюють з цими матеріалами. Сподіваюся, в нас надалі буде співпраця з містом і ми будемо мати можливість виконувати свої контрольні функції, а вони не порушуватимуть законодавство, – сказала доповідач.
Кінцевим етапом перевірок Держфінінспекції стало інформування правоохоронних органів про порушення. На сьогодні вже передано до правоохоронних органів 81 матеріал про виявлені порушення, розпочато 50 досудових розслідувань. Загальна сума виявлених порушень – понад 70 млн грн.
Тетяна Велько поскаржилася, що суди часто невмотивовано затягують розгляд переданих матеріалів.
– Не маючи можливості оскаржити адміністративні справи, бо це не передбачено, ми пишемо звернення на голів суду для реагування на таку ситуацію, – сказала вона.
У підсумку, понад 600 посадовців області притягнуто до відповідальності самою інспекцією. Семеро порушників сплатили штрафи на суму понад 10 тисяч гривень кожен, 16-х було звільнено.
Є й позитивні моменти в роботі фінінспекції. Так, доповідач відзначила, що багато новообраних голів сільрад звертаються до фінінспекції з проханням провести ревізію роботи попередників, щоб самим не робити подібні порушення.
– Ганьба організаціям, які не допускають ревізорів, – обурився в підсумку голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Ідеться ж про бюджетні кошти. Цим питанням тепер займеться відповідна робоча група за участі фінінспекторів. Окрім того, я звернувся до голови обласної ради Олександра Вельбівця задля проведення комплексного аудиту комунальних установ. Завдяки бюджетній децентралізації на місцях концентрується значний фінансовий ресурс. Тому всі керівника мають розуміти, що разом із цим вони отримали й посилену відповідальність.
Також очільник області вкотре закликав усі бюджетні установи переходити на закупівлі через систему «ProZorro». Її на Черкащині впроваджують із літа. Завдяки системі електронних державних закупівель тут уже вдалося зекономити чверть мільйона гривень.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису