реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

Виконком підтримав проект міського бюджету на 2016 рік. Після чого  – відповідний проект рішення виноситиметься на розгляд та затвердження сесії міської ради, яка відбудеться у четвер, 24 грудня.

За словами директора департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталії Джуган, цей проект, так би мовити, є базовим. Оскільки, зважаючи на загальнодержавну ситуацію з неприйняттям державного бюджету, а також  – Податкового та Бюджетного кодексів поки достеменно невідомо, на що мають розраховувати органи місцевого самоврядування у наступному році.

– Сьогодні ніхто в Україні не знає, на якій податковій чи бюджетній сфері формувати головний фінансовий документ, за яким житиме наступний рік наше місто. Також – які повноваження та обов’язки будуть перекладені на регіони в межах процесів із децентралізації. Приміром, у планах урядовців перекласти на наші плечі утримання технікумів та коледжів, що раніше було прерогативою державного бюджету і т.д. Тоді як чинний Бюджетний кодекс, який на цей момент є діючим, вимагає від органів місцевого самоврядування до 25 грудня ухвалити проект міського бюджету, – розповіла Наталія Володимирівна.

Водночас, пояснила, що нинішній проект міського бюджету на 2016 рік передбачає фінансовий розрахунок для Черкас: одну дванадцяту на місяць за аналогією до цьогорічного бюджету. У разі затвердження депутатами Черкаської міської ради пропонованого проекту бюджету це дасть змогу повноцінно забезпечувати життєдіяльність Черкас вже з початку 2016 року, не залежно від того чи ухвалюватиме Верховна Рада державний бюджет та інші базові документи.

– Таким чином місто не буде заручником політичних баталій та протистоянь, а зможе нормально функціонувати, – відзначила Наталія Джуган.

А також додала, що в пропонованому проекті міського бюджету на 2016 рік закладена сума боргових зобов’язань за взятими у попередні роки кредитами, яка складає 116 мільйонів гривень. Крім цього, у бюджеті розвитку передбачено 26 мільйонів гривень, які будуть затверджені  після ухвалення Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 рік.

І ще – місто може сподіватись на залишки бюджетних коштів станом на 1 січня 2016 року.

Наостанок головний фінансист Черкас наголосила, що остаточний варіант міського бюджету на наступний рік буде сформований лише після затвердження Верховною Радою державного бюджету на 2016 рік та депутатами міської ради – Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2016 рік.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+6 #1 Бобик 23.12.2015 12:15
2.8 миллиона перебросити на прибирання зелених зон.
Пройдіть по берегу Дніпра ... туди хоча б тисяч 5 дали і було чисто. А так у декого новий зелений дизайнерський газон з насадженням на дачі, чи заміському маєточку
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100