Бурхлива дискусія про доцільність будівництва на Чигиринщині комплексів по утриманню племінної птиці «Перемога Нова», що належить «Миронівському хлібопродукту» (торгова марка «Наша ряба»), розгорнулася під час сьогоднішньої сесії обласної ради. Щоправда, дискутували не депутати.
Перед розглядом питань порядку денного, коли свої заяви роблять депутати, слова попросили дві групи людей, що приїхали на сесію з Чигиринщини.
Від імені першої – супротивників будівництва курників – виступив голова Чигиринської районної народної ради і громадського об’єднання «Народна варта Черкащини» Павло Романенко. Його дуже емоційний виступ підтримували однодумці, які скандували дещо своєрідне гасло «Курникам – ні! Слава Україні!», а також «Чигиринщині – безпечне виробництво».
Пан Романенко зачитав звернення українських письменників, які виступили проти будівництва нових пташників, і наголосив, що у зв’язку зі спорудженням «екологічно небезпечних» виробництв Чигирин – козацька столиця України – може опинитися під загрозою. На переконання Павла Івановича, керівники району, погоджуючись на будівництво промислових потужностей, лобіюють інтереси «Перемоги Нової». Він закликав не допустити, щоб торгова марка «Наша ряба» стала «символом руйнування національних святинь» Холодного Яру. Звертаючись до народних депутатів, пан Романенко наголосив на необхідності прийняття закону про Чигирин – давню столицю України.
Оскільки його опоненти наполягають на користі для Чигиринщини і її жителів вкладання інвестицій, Павло Романенко закликав депутатів сприяти розвитку на Чигиринщині екологічно чистих виробництв.
На це відреагував давній товариш Павла Романенка, депутат обласної ради Микола Булатецький. За словами пана Булатецького, Романенко – дуже активний учасник Революції Гідності, майданівець. Але в активних дискусіях про курники Микола Іванович бачить потенційну небезпеку.
– Заводьте інвестиції на Чигиринщину самі! – по-дружньому порадив Романенку Булатецький. – Запропонуйте план розвитку Чигиринщини. А нагнітати обстановку не потрібно.
Відтак слово надали жительці села Рацеве Чигиринського району Світлані Войтенко, яка виступила на підтримку будівництва пташників. Пані Войтенко, яка також прибула з групою підтримки, акцентувала на тому, що жителям чигиринських сіл потрібна робота.
– Ми поважаємо історію, – сказала Світлана Іванівна. – Кожний куточок України – це історія. Але реалії життя такі, що... хочеться їсти. Ми – такі самі люди, як і всі інші. Нам також потрібні зарплати, а селу – доходи в бюджет. Нині села вимирають, діти не народжуються. Без інвестицій ми не виживемо. Що такого поганого у виробництві курятини? У мене діти працюють на аналогічному виробництві (на «Гаврилівських курчатах»). Там нічого не смердить. Люди працюють у нормальних умовах.
За словами пані Войтенко, серед противників будівництва промислових потужностей – лише один житель Рацевого. Тим часом, на сільській сходці жителі села проголосували за будівництво.
– На історичних землях нічого не будуватимуть, – зазначила Світлана Іванівна. – Ми гордимося своєю землею – і нехай вона гордиться нами, що ми можемо на ній господарювати. Ми не вміємо організовувати мітингів. Ми приїхали сюди на сесію, тому що сподіваємося на вашу, депутати, підтримку. Якщо ви хочете послухати, що говорять люди, а не народна рада, приїдьте до нас у село і послухайте.
Пані Войтенко також наголосила, що в селі довіряють екологічним та геодезичним службам, які зробили висновок, що будівництво пташників на Чигиринщині можливе.
Наостанок Світлана Войтенко передала в апарат ради 1200 підписів жителів села, які підтримують будівництво комплексів по утриманню племінної птиці ДП «Перемога Нова».
реклама
Коментарі
Добре подумав?
"Золота підкова" мала б в ідеалі відбудувати історичні пам"ятки. А що ж у тому Рацевому хоч колись було? Не ганьбися!
У Водяниках теж нічого не було, а курорт і завод в період Золотої Підкови побудували.
Та не, мадам! Такие, как я, Украиной никогда не правили. Правили и правят - такие как ВЫ - горлодёрики, ни к чему не способные, окромя лозунги орать и бюджет по карманам тырить, ни хрена не делающие сами и не дающие ничего делать другим ,пока ВАМ не отстегнут, чтобы заткнулись и работать не мешали.
Я спрашиваю, от кого предлагают ждать инвестиций в светлые санатории те, кто отказывается от противных куртяников, и чем, по их мнению, должны зарабатывать жители Рацева, чтобы с голоду не помереть? На уважаемое ворьё, взявшее в аренду окрестные земли, за копейки работать? Так нет у них работы на всех. И налогов они не платят. А пол-района - нетрудоспособны х, которым пенсии и выплаты нужны!
"Золота підкова" мала б в ідеалі відбудувати історичні пам"ятки. А що ж у тому Рацевому хоч колись було? Не ганьбися!
Стрічка RSS коментарів цього запису