«Танго Марії» – мюзикл під такою назвою авторства відомого аргентинського композитора Астора П’яццоли незабаром має з’явитися на сцені Черкаського муздрамтеатру ім. Т.Г. Шевченка.
За словами директора театру Володимира Осипова, наразі виконано приблизно половину роботи з підготовки п’єси. Незважаючи на важкі обставини (торік улітку в театрі відбулася пожежа), колектив театру «не розвалився і не розкис». Більше того, в колективі відбулися позитивні зміни, які дозволили виховати нових виконавців, майстерність яких і планується продемонструвати під час прем’єри.
Загалом у виставі зайнято більше 20 акторів – понад третину трупи. Репетиції проводяться безпосередньо у приміщенні театру, в тому числі й на головній сцені.
– Музика П’яцоли – дуже популярна і «зачіпає» кожного, – сказала під час сьогоднішньої прес-конференції режисер-постановник вистави Анастасія Гнатюк. – Ця музика народилася в Аргентині, але за своєю напругою вона близька українцям.
За словами пані Анастасії, її приємно вразив високий рівень пластики акторів театру. Особливо яскравими є сцени, де грає Сергій Бобров – на репетиціях цих сцен плачуть навіть його колеги по сцені. Крім того, за словами Анастасії Гнатюк, з черкаськими акторами, багато хто з яких має почесні звання, працювати легко і приємно – вони залюбки виконують вказівки молодої режисерки.
Оскільки оригінальне лібретто мюзиклу досить складне і подекуди в наших реаліях незрозуміле, для черкаського театру спеціальне лібретто створює черкащанин Олексій Юрін. Крім того, було виконано й аранжування музики, розраховане на інструменти саме черкаського оркестру.
Прем’єру приурочено до цьогорічного фестивалю «Сцена людства» і до 84-ої річниці театру, яку колектив відзначив 25 квітня. Але, з огляду на необхідність узгоджувати час показу тої чи тої вистави із власниками сценічних майданчиків (у цьому разі – з обласною філармонією), конкретна дата прем’єри поки що остаточно не визначена. Наразі планується, що це буде 15 червня.
реклама
Коментарі
Так П"яццола - не 19 ст, а 20-е. Це до відома тих, хто рекомендує більше читати й вчитись.
Нашим людям не угодить, так читайте больше, учитесь, ходите в музеи, театры пора вылазить из 19века.
Взагалі то це - бандонеон:
"Бандонео́н (ісп. bandoneón) — музичний інструмент, різновид гармоніки. Названий так на честь його винахідника Генріха Банда. Спочатку використовувавс я для виконання духовної музики в церквах Німеччини. У кінці XIX століття був завезений до Аргентини і увійшов до складу танго-оркестрів. Саме завдяки бандонеону музика аргентинського танго отримала те пронизливо-щемливе звучання, яке привертає до неї стільки шанувальників."(с)
Хоча, нажаль, навіть аккордионістами в Черкасах проблема.
Стрічка RSS коментарів цього запису