реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026

На старті осінь - чарівна пора сутінків природи. Відкриває ворота золотої осені вересень - його ще називають вечором року. Основна його риса – загальне зниження температури повітря через +15° у бік зниження. Найінтенсивніше падіння температури повітря зазвичай відбувається 11 вересня – це рубіж літа, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометценетру Віталій Постригань.

316961

Завдяки значному зменшенню висоти сонця та тривалості дня, у порівнянні з літніми місяцями, у вересні на 60-80 годин зменшується тривалість сонячного сяйва та на 5º температурний фон. Абсолютний максимум вересня спостерігався у 2015 році - 37,1º, абсолютний мінімум - 3-6º. Найбільший добовий максимум дощу – 110 мм зафіксовано у Жашкові 1981 р.

На сьогодні на 80% території Черкаської області зберігається ґрунтова засуха, що є несприятливим фактором для сівби і початку вегетації озимини. Адже за літній сезон у західних районах області випало лише 50-60% норми дощу, у східних від 75% до 120%.

За прогнозом, на поточному тижні на Черкащині переважатиме антициклональний характер, який зумовить переважно сонячну, теплу та суху погоду. Впродовж тижня температура поступово знижуватиметься. Так, якщо у вівторок очікується вночі 11-16º, а вдень за рахунок інтенсивного сонячного прогріву – 24-29, то вже із середи внаслідок надходження холодного повітря із північних широт відбудеться зниження температурного фону до 18º, але це все рівно вище кліматичної норми.

Як наслідок, погодні умови початку місяця будуть сприяти зростанню показника пожежної небезпеки та створювати умови для накопичення шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Дефіцит опадів несприятливо позначиться на волого запасах ґрунту в період осінньої сівби.

За попередніми розрахунками, вересень 2016 р. на Черкащині очікується в межах норми: температура повітря – 15º (норма 14º), опади 44 мм (норма 40 мм). При цьому, в першій і третій декадах місяця, майже на тиждень очікується повернення літнього тепла з максимальною температурою 27-29º. У середині місяця прогнозується значне похолодання (вночі у повітрі до 0+2°, на ґрунті можливий перший заморозок). Розподіл дощів буде нерівномірним, як у часі, так і по території.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100