Незабаром виборів до Верховної Ради України, найімовірніше, не буде. Таку думку висловили під час сьогоднішнього спілкування з черкаськими журналістами представники «Демократичного альянсу» – народні депутати Світлана Заліщук та Вікторія Пташник, а також співголова партії Василь Гацько.
Після політичної кризи, пов’язаної із хиткою позицію колишнього уряду Арсенія Яценюка й приходом до влади уряду Володимира Гройсмана (не надто авторитетного, «але все-таки») ситуація стала стабільнішою, але може «хитнутиися» в будь-який момент.
– З іншого боку, чим ефективніше працюватиме Національне антикорупційне бюро, тим ближчими дострокові парламентські вибори можуть бути, – зазначив пан Гацько. – Адже фігурантами розслідувань НАБУ є депутатський корпус, і не лише члени парламентської коаліції, а й ті, хто наче б то сьогодні в опозиції (а насправді в прихованій коаліції з Блоком Петра Порошенка і «Народним фронтом» й постійно «підкидають» їм голоси).
На думку пана Гацька, притягнення до відповідальності представників «опозиційних» фракцій відбиватиме в цих фракцій бажання підтримувати окремі законодавчі ініціативи влади. Учасники прес-конференції вважають, що очікується компанія з дискредитації НАБУ, діяльність якого намагатимуться послабити. Цього, на їхню думку, допустити не можна.
З іншого боку, представники «Демальянсу» вважають, що з погляду інтересів держави, дострокові парламентські вибори небажані.
– Виборчі правила не змінено, і 99 відсотків, що їх змінити не вдасться, – вважає Світлана Заліщук. – Але ми все одно намагатимемося це робити, зокрема, залучаючи міжнародну спільноту.
Частина парламенту, обрана за мажоритарними правилами, зазвичай не несе прогресивних ідей, вважають учасники прес-конференції. Разом із тим, демократичні політичні сили мають навчитися працювати й перемагати в будь-яких умовах.
реклама