На стіні Мліївського меморіального музею родини Симиренків 12 жовтня урочисто відкрили меморіальну дошку видатному етнографу, громадському діячу, автору слів Державного Гімну України Павлу Чубинському. Ініціатором знакової події став Міжнародний благодійний Фонд імені Павла Чубинського Міжнародної асоціації «Козацтво», зокрема Городищенський осередок Городищенського козачого полку ім. Максима Кривоноса. Участь в заході взяли представники громадськості, виконавчої влади та місцевого самоврядування, наукової інтелігенції, представників органів учнівської та студентської молоді, працівників галузі культури.Про це пише "Нова доба"
Перед учасниками зібрання виступили завідуюча меморіальним музеєм «Родини Симиренків» Наталія Круподеря, начальник відділу інформаційного забезпечення, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації апарату Городищенської РДА Вікторія Забожко, керуюча справами районної ради Оксана Сенецька, президент фонду імені Павла Чубинського Олександр Конечний, заступник Верховного отамана Міжнародної асоціації «Козацтво» Михайло Волков, заслужений працівник культури України Вадим Мицик, сільський голова села Млієва Володимир Матвійко.
Право відкрити меморіальну дошку Павлу Чубинському надали президенту фонду імені Павла Чубинського Олександру Конечному та керуючій справами районної ради Оксані Сенецькій. Пам’ятний знак освятили священики Микола Мохнацький та Микола Сакундяк.
Начальник головного штабу Черкаського крайового козацького товариства імені полковника Корсунського Івана Золотаренка, генерал-лейтенант козацтва Сергій Ковела вручив грамоти усім, хто долучився до виготовлення та встановлення дошки. Медалями «25 років незалежності України» нагороджені настоятель Свято-Троїцької церкви, капелан Черкаського батальйону АТО Микола Сакундяк та учасник бойових дій Анатолій Педоренко.
Насамкінець всі бажаючі оглянули експозицію музею родини Симиренків, дізналися багато цікавого з життя Павла Чубинського. Він із 1870 по 1873 рік жив у Млієві, працював в адміністрації цукроварної фірми «Брати Яхненки і Симиренко». Тут в особі Симиренка знайшов не стільки начальника-роботодавця, скільки щирого товариша і однодумця. Як і скрізь, де Чубинський бував, він, завдяки своїй надзвичайно палкій, енергійній вдачі, став організатором та ініціатором багатьох справ. У 1871 році у Млієві було засноване «Технічне Товариство», секретарем якого обрали Чубинського. З його ініціативи 1873 року вирішили видавати журнал «Щорічник бурякоцукрової промисловості». Видав працю «Бурякоцукрові заводи Російської імперії з офіційними статистичними даними за кампанію 1872-1873 р.»
І не лише технікою захоплювався тут Чубинський. У 1871 році видав невеличку збірочку своїх віршів «Сопілка Павлуся». Щоб пожвавити провінційне життя, влаштовував вечірки, бали з музикою, вистави, в яких і сам брав активну участь. Був одним з організаторів гуртка, який виконував різноманітні національно-культурні завдання. Вів тут Чубинський і наукову роботу. Саме у Млієві він підготував до друку сім томів «Праць етнографічно-статистичної експедиції в Західно-Руський край». У передмовах зазначав, що його місце роботи – цукрозавод Симиренків
реклама