реклама Делікат

Понад два роки 13-річний вундеркінд із Звенигородки Віталій Нечаєв відмовлявся спілкуватися із журналістами. Після того, як про його надзвичайний інтелект дізналася вся Україна і світ, хлопця завалили пропозиціями про інтерв'ю. За словами Віталія, ціллю медійників був не написати про його розум, а підняти рейтинг за рахунок спростування інформації про унікальні здібності, пише Сергій Радченко у «Вістях Черкащини».

Нечаев Зараз Віталій - восьмикласник звенигородської школи №3.

– Після цього всього було дуже багато негативної різкої критики — багато людей мене не розуміли, – нарікає хлопець. – В якомусь виданні журналісти заради сенсації написали, що це все неправда і піар, я нічого не вмію. Ніби все награно і мене змушують. Хоча я сам займаюся, мене ніхто ні до чого не змушує. Маму мою критикували. Тому ми вирішили закритися від журналістів. Навіть номери мобільних довелося змінювати.

Зараз хлопець весь у навчанні. Нещодавно здобув призові місця в обласних олімпіадах з фізики і географії. До них готується здебільшого самостійно. Якщо не впевнений у своїх знаннях – просить допомоги у вчителів. Через свій розум хлопець має чимало ворогів.

– Мене мало хто любить в класі. Не знаю чому, – розводить руками хлопець. – Маю лише кілька друзів, а основна маса однокласників до мене не дуже добре ставляться. Та я не звертаю на це уваги і просто собі навчаюсь. Це все почалося, відколи я став відомим. Мабуть, думають, що це все не по-справжньому.

Додаткових уроків Віталій не бере. Має вдома свою невелику бібліотеку із 70 вже прочитаних книг. В основному – енциклопедії. Цікавиться політикою. Зізнається, що не вважає себе унікальним.

– Дуже поширений про мене міф, що я знаю напам'ять «Кобзаря». Це неправда. Просто перебільшуються мої можливості. Я дійсно маю гарну пам'ять і широкі знання з історії. А оскільки я виріс, то мої знання вже нікого не дивують. Я гарно навчаюся, і це мій пріоритет. Ще один міф, що я вмію швидко виконувати складні математичні обчислення.

Завдяки преміям удалося поправити фінансовий стан сім'ї. Батька в хлопця немає.

– Зараз мені дуже допомагають спонсори з України і США. Присилають, наприклад, книги. Я дуже їм вдячний за це. За премії (імені Джузеппе Шіакка та «Гордість країни») отримав одноразову фінансову виплату, завдяки чому нам стало трохи легше жити, – каже Віталій.

Після закінчення школи школяр прагне здобути вищу освіту. Остаточно ще не визначився з майбутньою професією, але припускає, що може стати політологом.

Нагадаємо, кілька років тому Віталій Нечаєв став відомим завдяки своєму розвиненому інтелекту. У 5 років відмінно знав географію й історію. У 2011 році став лауреатом загальнонаціональної премії «Гордість країни» у номінації «Рідкісний талант». У 10 років прочитав дві лекції з історії України студентам Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Навесні 2013-го року йому було призначено персональну щомісячну стипендію Черкаської облдержадміністрації. Віталій брав участь у відкритті київського Центру із виявлення природних здібностей у дітей шкільного віку. Наприкінці 2013-го отримав у Ватикані престижну міжнародну премію імені Джузеппе Шіакка. Певний час Віталик хотів стати політиком, але згодом відмовився від цієї ідеї, бо «там усі чубляться».

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100