Активізацію антикорупційної боротьби у виборчий період губернатор із політикою не пов'язує

Активізацію антикорупційної боротьби у виборчий період губернатор із політикою не пов'язує

Рішуче і безапеляційно обласна влада Черкащини в особі губернатора Сергія Тулуба взялася викорінювати корупцію з усіх сфер нашого життя. А щоб про це знав абсолютно кожен мешканець області, Сергій Борисович провів спеціальну прес-конференцію за участю правоохоронних органів під назвою: «Корупція влади – бідність черкащан».

На початку заходу губернатор повідомив присутніх, що до важкого стану область довела саме помаранчева влада.

– Ні для кого не секрет, що попередня влада вдало застосовувала продумані схеми відмивання коштів, маскуючи свої корупційні дії під любов’ю до історичної спадщини та турботою про добробут черкащан. Через особистий інтерес окремих посадовців величезні потоки бюджетних коштів пішли не за призначенням. А це кошти, які виділені державою на соціальну сферу, охорону здоров’я, ремонт доріг, газифікацію населених пунктів. І такі корупційні не прояви, а глибокі руйнівні процеси і схеми необхідно викорінювати рішучими діями, – говорив Сергій Тулуб.

А щоб не дай Боже, ніхто не побачив у діях влади політичних репресій до колишній чиновників, губернатор уточнив:

– Існує думка, що в Україні знову переслідують за погляди, а значить достатньо їх змінити і відповідальності можна уникнути. Але я запевняю вас, що це не так. Жодної політики в цьому немає. Хто змушував використовувати фальшиві документи? (Очевидно, це про черкаського керівника БЮТ Анатолія Бондаренка – Авт.) Що це: політика чи пряме порушення діючого законодавства?.. Якщо виділили землю з порушенням чинного законодавства? Взяти хоча б ту ж фірму «Нібулон», що в Чигирину. Тому я хочу сказати чітко і ясно: за розкрадання державної власності і бюджетних коштів доведеться відповідати незалежно від строку давності. За законом злочинець буде невідворотно покараний. Корупцію можна лікувати! – наголосив Сергій Борисович.

Як же лікуватиме нашу область від корупції губернатор? Крім спеціально створеного для цього підрозділу в облдержадміністрації, координації роботи всіх правоохоронних органів тощо, керівник області озвучив й інші методи.

– Ця боротьба повинна проходити відкрито і гласно. Лікарська таємниця тут недоречна і роль ЗМІ як ефективного інструменту і контролю дуже важлива. Давайте будемо таких чиновників показувати по телебаченню, друкувати їх фото у газетах, вивішувати фото на біл-бордах, щоб всі знали. А як інакше? – говорить Сергій Тулуб. – Якщо немає совісті, то можливо подіє суспільна ганьба. Тому ми розпочинаємо глибоку очистку корупції в органах влади. І я вас прошу, шановні жителі, допомогти нам в цьому питанні і в цій боротьбі. Я просив би обласне телебачення організувати тематичні телепередачі, які б висвітлювали цю тематику. Подумайте над цим питанням. Подумайте як правильно це зробити… Я вже дав доручення створити при облдержадміністрації робочу оперативну групу, яка буде розглядати, виїжджаючи на місце, корупційні прояви…. І я прошу, звертаюся до мешканців області, якщо хтось у вас вимагатиме хабара, покажіть йому дулю. На цьому все закінчиться…

Опісля виступили керівники правоохоронних органів, які навели статистику та розповіли про найгучніші справи. Зокрема, обласний прокурор Микола Лісовий повідомив, що цього року до кримінальної відповідальності органами прокуратури було притягнуто 46 посадових осіб: це голови районних державних адміністрацій та їх заступників, 29 державних службовців, 9 працівників органів внутрішніх справ, а також працівники кримінально-виконавчої системи, судді.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100