реклама

реклама

ДО ОСНОВНИХ ПОКАЗНИКІВ, ЯКІ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ РАДІАЦІЙНИЙ СТАН ТЕРИТОРІЇ, належать:

– потужність експозиційної дози гамма-випромінювання (далі – ПЕД, або гама-фон) на місцевості;

– щільність радіаційного забруднення ґрунтів;

– вміст радіонуклідів у поверхневій воді.

За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, ГАМА-ФОН ВИЗНАЧАЮТЬ ВСІ МЕТЕОСТАНЦІЇ ОБЛАСТІ. У січні 2017 року було зроблено 248 визначень. Результати показують, що рівень гама-фону значно нижчий допустимого природного рівня в 25 мікроРентген за годину (мкР/год). Добові значення коливались по області від 10 до 15 мкР/год. Найвищі значення були зафіксовані метеостанціями у м. Канів та м. Черкаси

index

Середні значення гамма – фону за січень були такими:

11 мкР/год – у містах Чигирин; Золотоноша;

12 мкР/год – у містах Звенигородка, Сміла; Умань. Черкаси.

13 мкр/год –у місті Жашків.

14 мкр/год –у місті Каневі.

У м. Звенигородка ці значення за грудень минулого року та січень поточного є найнижчими за весь час, що минув після аварії ЧАЕС. Впродовж тривалого часу середні значення гамма – фону в цьому населеному пункті були найвищими (в основному 14 мкр/год).

ЩІЛЬНІСТЬ ВИПАДІВ БЕТА-АКТИВНИХ РАДІОНУКЛІДІВ НА ПОВЕРХНЮ ЗЕМЛІ визначає метеостанція у м. Черкаси. За результатами спостережень у грудні щільність випадів бета активних радіонуклідів становить в середньому за добу 1,2 Беккерель на один метр2 (Бк/м2). Ці значення без суттєвих змін у порівнянні з попередніми періодами спостережень 2016 року. Сумарна бета-активність приземного шару атмосфери натепер визначається переважно радіонуклідами природного походження (ізотопами урану, торію та продуктами їх поділу). Контрольний рівень загальної бета-активності добових проб по результатах першого виміру після відбору становить 110 Бк/м2.

ВМІСТ РАДІОНУКЛІДІВ У ПОВЕРХНЕВІЙ ВОДІ визначається лише у Канівському водосховищі в районі м. Канева. Допустимий рівень вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 у питній воді не повинен перевищувати  2000 Бк/м3. За результатами досліджень 2016 року фактичний вміст цих  радіонуклідів набагато нижчий допустимих норм. Максимальні показники цезію-137 у 2016 році становили 10,4 Бк/м3; а максимальні показники стронцію 90 були на рівні 24,3Бк/м3.

Про це інформуєначальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100