Про це повідомляє офіційний сайт обласної ради.
Народився Омелян Никонович 21 січня 1940 року в с. Баштечки Жашківського району в селянській сім'ї. Після закінчення семирічки п’ятнадцятирічним юнаком розпочав трудовий шлях у місцевому господарстві різноробочим, а в 1956 пішов працювати трактористом Жашківської МТС.
Для набуття кваліфікації тракториста-машиніста широкого профілю поступив на навчання до Уманського училища механізації сільського господарства, яке закінчив у 1960 році.
З цього часу і розпочалася біографія його трудового сходження у вирощуванні сільськогосподарських культур механізованим способом, з виключенням важкої фізичної праці. При взаємодії з науковцями було впроваджено інтенсивну технологію вирощування цукрового буряка з мінімальними затратами ручної праці та коштів. Цій роботі було віддано більше тридцяти років життя.
Очолювана Омеляном Никоновичем механізована ланка добивалася високих врожаїв, що сягали по 500 центнерів з одного гектара. Спочатку новаторська технологія називалася «жашківською», потім «черкаською», а потім – «українською».
Парубок Омелян Никонович був активним і в громадському житті. Неодноразово з 1975 по 1986 роки обирався депутатом Верховної Ради Української РСР, а у 1989-1991 – Народним депутатом Союзу РСР.
Із здобуттям незалежності України обирався народним депутатом України 2-го, 3-го, 4-го, 5-го і 7-го скликань. Працюючи у парламенті нашої країни входив до складу Комісій Верховної Ради з питань аграрної політики і земельних відносин та з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, де відстоював інтереси працівників аграрного сектора економіки, сільських мешканців, простих громадян.
У 2010-2012 роках був обраний та активно працював депутатом Черкаської обласної ради.
Всі ці роки трудова біографія Омеляна Никоновича складалася з буденних тривог і турбот про добробут і благополуччя наших людей, забезпечення розвитку села та інтенсивного ведення сільського господарства, щоб у людей завжди в достатку був хліб і до хліба на столі.
Сприяли цьому і його особисті якості, новаторство, багатий досвід та професіоналізм. З його думкою рахувалися і керівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Черкащини, і високопосадовці. Він завжди користувався високим авторитетом серед колег, жителів краю.
Праця Омеляна Никоновича Парубка була відзначена багатьма нагородами. Серед них – високе визнання: присвоєння звання Двічі Героя Соціалістичної праці. А за вагомий особистий внесок у розвиток області присвоєно звання «Почесний громадянин Черкащини».
Депутатський корпус обласної ради та її виконавчий апарат висловлюють щирі співчуття рідним і близьким з приводу важкої втрати.
У цей скорботний час ми всі глибоко сумуємо разом з Вами – усіма, хто знав, поважав та буде берегти про Омеляна Никоновича кращі спогади і світлу пам'ять.
Він назавжди залишиться в нашій пам’яті колегою, другом, виваженою та мудрою людиною, яка творила історію Черкащини.
реклама
Коментарі
Щирі співчуття рідним, близьким, товаришам.
Стрічка RSS коментарів цього запису