Голова Держветслужби України Іван Бисюк обурений поширенням Росспоживнаглядом у ЗМІ інформації про якість українських сирів. Він заявив, що Росспоживнагляд офіційно не надав інформацію Держветслужбі України відповідно до чинних міждержавних процедур.
"Про це має бути поінформований Россільгоспнагляд, який, у свою чергу, – Держветслужбу України, а ми, у свою чергу, – Держспоживінспекцію України (інформуємо). Ми б провели спільне розслідування й були б ужиті відповідні заходи", - пояснив Бісюк.
Він підтвердив, що за нормативами техрегламенту РФ на молоко й молочну продукцію, продукція з великим вмістом пальмового масла має називатися не "сир", а "сирний продукт". Разом із тим, підприємства України мають право експортувати обидва види молочної продукції, заявив Бісюк.
Голова Держветслужби України сказав: щоб говорити про фальсифікат або підміну одного продукту іншим ("сирна продукція" замість "сиру"), потрібно було провести перевірку даної партії, що постачається з України на територію РФ, ще на кордоні.
При цьому в накладних і ветеринарних документах має бути чітко зазначено, що даний продукт є "сиром" або "сирним продуктом". Зразки для перевірки мають братися з голівок сиру в нерозпечатаних заводських упакуваннях.
"Щоб говорити, що це якась фальсифікація з боку України, це мало бути на кордоні (проведено забір зразків), і цим займається не Росcпоживнагляд, а Россільгоспнагляд на кордоні України", - зазначив Бісюк.
"Коли ми подивимося й побачимо заводське упакування, тоді будемо працювати з молокопереробними підприємствами, якщо ще в документах записано, що це сир, а насправді везуть сирний продукт", - сказав він.
Бісюк зазначив неможливість вилучення зразків сирів і сирних продуктів з роздрукованих заводських упакувань, а також продукції, "розрізаної на шматки й загорненої в поліетиленову плівку з приклеєним штрих-кодом магазину".
"Ми маємо звернутися по конкретну інформацію в Роспотребнадзор. Вони взагалі-то зобов'язані самі її надати нам. Такі речі не робляться через подачу інформації в ЗМІ – такі речі робляться в робочому режимі відповідних органів, які сьогодні контролюють зазначені процеси", - цитує слова Бісюка "
Українська правда" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Разом з тим,
українські виробники сиру назвали необґрунтованими претензії Росспоживнагляду до нинішньої якості сирів, які ввозяться з України. Про це заявив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський, пише «
Дело».
"Усі претензії голови Роспотребнадзору, головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Онищенка до українського сиру, що постачається в Росію, є голослівними й нічим не обґрунтованими", - сказав він.
"Я думаю, що це голослівні й суб'єктивні заяви. Незрозуміло, за якою методикою це перевірялося. Тут можна стільки питань пану Онищенку ставити…", - підкреслив Чагаровський.
"Я хотів би, щоб ця заява сприймалася як особиста заява російського чиновника, а не як офіційна позиція уряду РФ", - сказав він.
Крім того, голова ради директорів Союзу молочних підприємств України зазначив: "В Онищенка також з'явилися претензії до якості "Боржомі", і що? Увесь світ п'є "Боржомі", а імпорт цієї продукції заборонений тільки в РФ".
Як відомо,
головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко учора заявив про "помітне погіршення" якості сирів, що постачаються з України. Зокрема, про перевищення вмісту пальмового масла в сирі низки українських виробників.
"Особливу тривогу викликає продукція "Пирятинського сирзаводу" у Сумській області, "Великобурлукського сироробного заводу" в Харківській області,
"Звенигородського сироробного комбінату" у Черкаській області й низки інших", - уточнив Онищенко, зазначивши, що понад 20 українських заводів постачає сири на російський ринок.
Коментарі
Крім того, згідно інформації ВАТ "Звенигородський сироробний комбінат", підприємство з січня 2006 року не здійснювало реалізацію (експорт) сирів твердих в Російську Федерацію по причині відсутності дозволу ветеринарної служби Росії на експорт молочної продукції.
Періодично, (один раз на шість місяців) при проведенні технічного нагляду за сертифікованою продукцією з метою виявлення фальсифікації молочної продукції, Органом з сертифікації ДП "Черкасистандарт метрологія" проводиться контроль по вмісту рослинного жиру в сирах твердих, плавлених та маслі солодковершково му.
Орган з сертифікації ДП «Черкасистандар тметрологія» повідомляє, що ВАТ «Звенигородськи й сироробний комбінат» спеціалізується по випуску сирів твердих в асортименті (9 найменувань), сирів плавлених в асортименті (37 найменувань), масла селянського солодковершково го несолоного, сироватки сухої молочної. Підприємство, починаючи з 1997 року і по сьогоднішній день, сертифікує всі види молочної продукції.
Контроль виготовлення продукції здійснюється виробничою лабораторією підприємства на всіх етапах виробництва. Молочна сировина та готова продукція проходить лабораторний контроль підприємства по органолептичним , фізико-хімічним та мікробіологічни м показникам.
Ты подумай о себе,что ты ешь и пьёшь,и как же тебе не жалко своих(украинцев больше в России,чем русских уже!!!).
К..... - вам не сир, вам щі лаптем потрібно хльобати.
Стрічка RSS коментарів цього запису