реклама

реклама

На Черкащині помітно зменшиться обсяг м’яса свиней. Причиною цього стало враження тварин африканською чумою. Про такі наслідки АЧС, а також про шляхи її запобіганню та ліквідації говорили сьогодні на ранковій нараді у Черкаській облдержадміністрації, передає кореспондент «ВиЧЕрпно».

svinya-710x434

За словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігоря Колодки, поголів’я свиней значно зменшилося, а це означає, що протягом найближчого часу зменшиться і кількість самої продукції як для внутрішнього продажу, так і для експорту зокрема.

Нагадаємо, що найбільший спалах африканської чуми свиней спостерігався у Городищенському та Катеринопільському районі. Частково ця хвороба була виявлена й на Звенигородщині, оскільки там проходила наглядова лінія.

- Головною причиною того, що африканська чума вражає тварин, є недотримання чіткого біозахисту на свинокомплексах та свинофермах. Також ще вагомою причиною є і те, що відбувається постійна мутація вірусу, який вражає свиней, — відмітив Ігор Колодка.

За словами Олени Бойко, начальника Головного управління Держспоживслужби Черкаської області, африканська чума є надзвичайно тяжким явищем для нашої економіки, мова йде і про експорт, який через цю причину зменшиться.

- Держава не може повністю покрити всі витрати щодо ліквідації наслідків чуми. Ті кошти, що ми отримуємо від держави, реалізовуємо повністю, але їх недостатньо. Ви маєте зрозуміти, що кошти ідуть на засоби ліквідації, засоби дезинфікації, а також на те, щоб людям, які працюють над подоланням наслідків африканської чуми, потрібно постійно змінювати одяг та взуття. На все це коштів не вистачає, — сказала Олена Бойко.

Також на ранковій нараді було підняте питання і стосовно того, що у кожному районі має бути створена програма запобігання поширенню та ліквідації наслідків АЧС.

За інформацією, яку надала Олена Бойко, такі програми є у 20 районах, але діють лише у деяких районах: Золотоніському, Кам’янському, Тальнівському, Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському, а в інших ці проекти ще не затверджені.

У свою чергу, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відмітив, що така тенденція затвердження подібних програм для нього незрозуміла.

- Одна річ, коли це район, який не стикався із африканською чумою свиней і він затягує із затвердженням цієї програми, а інша річ, коли це ті райони, в яких спостерігається спалах цього захворювання. Чому вони цього не роблять, я не розумію, — висловив свою думку Юрій Олегович.

Наостанок очільник області відмітив, що це питання бере під свій особистий контроль.

реклама

Коментарі  

 
+4 #3 Черкащанка 21.02.2018 18:29
Цитую Странно:
Поголовье местечковой власти растёт не по дням а по часам, но свинины становиться меньше.

Оно компенсируется поголовьем местной власти.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Странно 21.02.2018 17:55
Поголовье местечковой власти растёт не по дням а по часам, но свинины становиться меньше.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 стабилизец 21.02.2018 08:57
метод регулировки цен, ейбо. как только кто-то размножается или дешевеет, мгновенно объявляется о чуме или гриппе.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100