– Підприємців хвилює можливість стабільного енергопостачання з боку обленерго, «Черкасигазу», – зазначив голова ОДА Юрій Ткаченко. – Всі розуміють, що стабільність роботи цих підприємств залежить від роботи (провідного споживача їхньої продукції, – ред.) – ПАТ «Азот», яке, які ми всі знаємо, є бюджетоутворюючим не тільки на рівні області, а й на рівні держави. Добре відомі проблеми, які торік пережили «Азот», а отже, й обленерго і «Черкасигаз». Ми повинні докласти зусиль, щоб не допустити їх повторення надалі.
Як зазначив генеральний директор ПАТ «Азот» Віталій Скляров, у нинішніх умовах, коли в Україні сировина (природний газ) у кілька разів дорожча, ніж у підприємств-конкурентів з Росії та Казахстану, «Азот» працює максимально ефективно. Потужності підприємства завантажені на 80%. Завод випускає мінеральні добрива для внутрішнього ринку. Крім того, карбамід іде й на експорт. В такому ж режимі «Азот» планує працювати й наступного місяця.
– Поки йтиме підготовка до посівної, посівна – підприємство планує працювати в максимально завантаженому режимі, – зазначив Віталій Скляров.
У лютому підприємство розраховується з обленерго, «Черкасигазом» і «Черкаситрансгазом» в повному обсязі відповідно до укладених домовленостей і договорів. За січень є невелика заборгованість перед обленерго, яку «Азот» планує найближчим часом погасити. У березні нових проблем з оплатою з’явитися не повинно. Що ж до старих заборгованостей – складено графік про її погашення.
З словами Віталія Склярова, підприємство працює досить стабільно, скорочувати працівників не збирається. Виплата зарплат відбувається відповідно до домовленостей з колективом.
Як зазначив керівник «Черкасигазу» Сергій Буян, наразі його підприємство забезпечує безперебійне транспортування та розподіл природного газу в області. Найбільшими боржниками є «Азот» і місто Сміла.
Разом із тим, на самому підприємстві «Черкасигаз» очікується скорочення робочих місць – більше 300 людей буде звільнено. Це пов’язано з тим, що в Україні збільшили мінімальні зарплати, а тарифи на газ залишили на попередньому рівні.
– Але це не вплине на якість послуг, що надаються, – пообіцяв керівник «Черкасигазу».
Як пояснили голова правління «Черкасиобленерго» Олег Самчук і заступник комерційного директора цього підприємства Руслан Самойленко, на цьому підприємстві тривають затримки в оплаті праці. Причина в тому, що чимало споживачів недоплачують за отриману електроенергію. Зокрема, місто Сміла має проблеми з оплатою електроенергії на теплопостачальні й водопостачальне підприємство. Також значні борги є в «Уманьводоканалу». Усе це дестабілізує компанію. Проте, обленерго наразі постачає електроенергію на всі об’єкти в повному обсязі без перебоїв.
Як наголосили учасники наради, обласній владі слід активніше доносити проблеми підприємств області до центральної влади. Зокрема, суттєвою проблемою «Азоту» є велика конкуренція на українському ринку з боку російських виробників мінеральних добрив. Запровадження ефективних антидемпінгових мит на їхню продукцію могло б суттєво полегшити економічний стан «Азоту», а отже й усіх підприємств, які постачають для нього енергію і сировину.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису