Координатор ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко вважає, що передвиборною підготовкою влади в області керує недовіра і страх. На його думку, це стає очевидним, коли ознайомишся з так званим «списком Тулуба», який оприлюднений в інтернет-виданнях і де перераховані імовірні кандидати в депутати по мажоритарних округах, яких підтримає черкаська Партія регіонів в особі губернатора Сергія Тулуба.
«Цілком зрозуміло, що партія влади, як ми і передбачали, готується не до чесних і демократичних виборів, а йде шляхом маніпуляцій та підготовки до фальсифікацій. За інформацією, яку, до речі, підтвердив на прес-конференції і
міський голова Черкас Сергій Одарич, в облдержадміністрації готують просто дивовижні схеми розподілу мажоритарних округів, і якщо для електоральної перемоги кандидата від влади треба, скажімо, Золотоношу приєднати до Городища, то так і зроблять, - підкреслив Даценко.
– До того ж, у оприлюдненому «списку Тулуба» чомусь лише шість прізвищ кандидатів, хоч на Черкащині традиційно було сім виборчих округів. Напевне, в хід піде закладена в виборчий закон лазівка, коли округи розподіляються за процентним співвідношенням кількості виборців, що дасть змогу збільшити кількість мажоритарників в східних і південних областях, де регіонали сподіваються на більшу підтримку, і зменшити в центральних і західних».
На думку Даценка, все це через страх регіоналів перед Центром і Заходом України, які завжди їм відмовляли в політичній любові, а після низки недолугих «рехворм» уряду ПР втратила тут і тих небагатьох прихильників, які ще були.
«Переляк влади настільки сильний, що обласна верхівка готова піти на відкрито анекдотичний поділ Черкас, розкидаючи «шматки» міста між округами з центром у Чорнобаї, Чигирині та Смілі. Як показали попередні місцеві вибори, Черкаси не горять електоральною прихильністю до партії Януковича, тому тут опозиційні сили мають найбільший шанс перемогти,» - упевнений координатор опозиції.
Цікаво, що при такому підході, Тулуб йде на відкрите протистояння з міським головою Черкас Сергієм Одаричем,
який не раз висловлював бажання виставити в черкаських округах своїх кандидатів. Даценко каже, що оприлюднення Одаричем таємних планів влади по розподілу округів, - це перший постріл у майбутній війні.
«У «списку Тулуба» немає людей Одарича. І це не помилка, а позиція. Хоча не лише Одаричу не довіряє Тулуб. Як бачимо, в списку немає багатьох відомих черкаських регіоналів, того ж Володимира Олійника, Сергія Пачесюка, Петра Цюрка, відданого владі литвинівця Сергія Терещука і багатьох інших. Натомість губернатор робить ставку на одіозних «господарників» Валентина Нечипоренка і Геннадія Бобова, та ще на «тушок» типу Ігоря Савченка, який ще два роки тому очолював в області виборчий штаб Юлії Тимошенко, а тоді перебіг в партію влади. Ставка неправильна в корені, бо жодні мішки грошей не примусять черкащан забути політичні зради і гучні скандали. Приклад Євгена Влізла, який програв мерську кампанію у Черкасах, як бачимо, нічого не навчив Тулуба, і він так і не зміг зібрати команду справді впливових особистостей,» - наголосив Даценко.
Утім, координатор опозиції в усіх цих маніпуляціях влади бачить і позитив, адже сердити черкаського виборця не радив би нікому.
«Як би влада не ділила округи, не підігравала своїм кандидатам, все це, як бувало не раз, може призвести до зворотнього результату – до перемоги опозиційного кандидата. Черкащани навчились без помилок відрізняти полову від зерна, і якщо об’єднана опозиція виставить єдиного кандидата по округу, - то він переможе. Я переконаний, що якщо всі опозиційні сили підуть на вибори спільно не лише по мажоритарних округах, а й спільним партійним списком, то поразка Партії регіонів буде нищівною,» - підсумував Даценко.
Коментарі
Щодо черкаської опозиційної адміністрації моя особиста думка - це не більше, ніж політичний порожній піар, крик без реальних змін та впливу на щось. Політичний .... та задоволення амбіцій невдалих керівників невдалих партій. Про опозиційність "Батьківщини" на Черкащині зокрема можна почитати було і на "Прочерку" і на черкаській сторінці партійного свободівського сайту. Варто лише згадати їхні спільні із регіоналами голосування. Щодо УНП - у них такий величезний дисонанс між заявами місцевого керівника та діями і голосуванням їхніх народних депутатів, що тут навіть не варто це обговорювати. Достатньо згадати антитабачну кампанію та голосування нардепів від УНП за уряд Азарова. Народ не має короткої пам'яті.
Стрічка RSS коментарів цього запису