реклама

реклама

Масове отруєння в Черкасах на шкільній лінійці 8 травня могло статися в результаті розливу нафтопродуктів у сусідній військовій частині.

41287562735_065c4d364b_k_650x410

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів гендиректор "Центру громадського здоров'я МОЗ" Володимир Курпіта. За словами Курпіти, представники МОЗ на місці отруєння в Черкасах досліджували воду, повітря, ґрунт і продукти харчування.

За підсумками досліджень фахівці не виявили зміни у жодному з показників, за винятком наявності свинцю в ґрунті.

"Але парадоксальність ситуації у тому, що ми не можемо стверджувати, що рівень свинцю в ґрунті перевищує допустиму норму, оскільки ці норми були скасовані в 2014 році. Якщо порівняти виявлений нами показник наявності свинцю в ґрунті у черкаській школі з нормами 2014 року, то його рівень перевищує допустимі в два рази", - зазначив Курпіта.

Він також підкреслив, що свинець може викликати отруєння, якщо він потрапить в організм.

"Свинець застосовується у добавках для нафтопродуктів. Як ми припускаємо, у сусідній військовій частині перед лінійкою міг статися розлив нафтопродуктів, які після того, як у місті підвищилася температура повітря, почали випаровуватися. В результаті ці пари викликали інгаляційне ураження (пошкодження органів дихання, - ред.) у дітей. Але це припущення. Остаточну відповідь на це питання мають дати органи слідства", - додав Курпіта.

Нагадаємо, раніше в СБУ припустили, що отруєння дітей в школах могло бути диверсією. 8 травня 2018 в Черкасах в загальноосвітній школі №8 під час лінійки учні стали масово втрачати свідомість. В результаті було госпіталізовано близько 60 учнів і вчителів. Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь) Кримінального кодексу України.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #17 toten 30.05.2018 15:17
А что такое изоприл? Изопропил знаю, но по описанию он не подходит.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #16 язон 30.05.2018 09:31
Очень похоже, что сказали половину правды. Прилетело таки из в/ч. Но скорее - справедлива версия журналиста Комарова: пролилась во время дождя из прогнивших боечк под забором в/ч, а во время линейки начала испаряться добавка к топливу - изоприл, брошенный на территории части приблудными зенитчиками лет 20 назад. Распадается он на воздухе и в организме человека довольно быстро, не оставляя следов, и даёт картину отравления, схожую с тем. что было в 8 школе. Вот только - для такого отравления нужна концентрация изоприла в воздухе свыше 40-50 мг/л! Сколько ж его тогда за забором вылилось?! И второй вопрос: изоприл при испарении даёт острый запах эфира, который нельзя было не заметить.
Ну,а бредовая версия Курпиты - ничего, кроме возмущения, вызвать не может. Свинец если им отравиться - нельзя не заметить в печени и почках при лабораторных анализах. Фактически, Курпита обвинил выполнявших анализы медиков в уголовном преступлении.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #15 язон 30.05.2018 08:01
Цитую Правдолюб:
Вже всім у цій багатостраждаль ній Україні відомо, що всі чиновники - це кабінетні щурі. В нас немає лабораторій, реактивів, обладнання, приборів. тощо. Їм всім пофіг.

Проблема не в отсутствии лабораторий, и не в недостатке оборудования и реактивов - на основные неорганические загрязнители, включая тот же свинец, тест можно провести в любой школьной лаборатории. Проблема - в отсутсвии политической воли властей наказывать виновников таких происшествий, проблема - в круговой обороне чиновников против народа. Это есть сейчас, было и в СССР - вспомните повальную ацетономию у черкасских детей при полном благополучии отчётов СЭС, или Чернобыль, с первомайским шествием под радиоактивными осадками, и заявлениями, что "в Черкассах превышения не обнаружено", при том, что мерили прибором ДП-5А, у которого чувствительност ь как у слона,и заметить превышение он мог только после ядерного взрыва...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #14 ХХ 29.05.2018 22:26
Та не позортесь із своїми версіями.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #13 Свечу 29.05.2018 19:18
Цитую CОЛДАТ:
Який у біса свинець? У В/Ч А 1704 практично весь автопарк - дизельна техніка.Школа і раніше була біля цієі в/ч, але випадків отруєння не було.Чи раніше нафтопродукти не розливалися?А як бути з отруєнням дітей в інших містах?Маячню цей Курпіта пише.

не дай боже ,держали?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #12 Додік 29.05.2018 17:33
Так... тепер залишилось знайти прапорщика який у всьому винен...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #11 Правдолюб 29.05.2018 16:35
Вже всім у цій багатостраждаль ній Україні відомо, що всі чиновники - це кабінетні щурі. В нас немає лабораторій, реактивів, обладнання, приборів. тощо. Їм всім пофіг. Ну отруїлися, все обійшлося як то кажуть "малою кров"ю". Ну і дякувати Богові. До наступного чергового випадку.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #10 Fox 29.05.2018 16:09
Цитую CОЛДАТ:
Цитую Арсен:
Дурня! Всі знають причину,крім перевіряючих)))

Ще раз кажу - цим випадком (і всіма іншими випадками)повин на займатися СБУ в співпраці з іноземними спеціалістами-токсикологами.У МОЗ нема ні обладнання ні людей які спроможні співставити факти і висунути нормальну (розумну) версію подій.

нічого вони не скажуть, бо все знають, людям знати не треба. Ніякі західні експерти не поможуть, Німеччина вже взяла аналізи. Результати? Отож...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #9 політзамовлення проти дем 29.05.2018 15:46
Можливо Майборода щось прояснить ?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #8 CОЛДАТ 29.05.2018 15:40
Цитую Арсен:
Дурня! Всі знають причину,крім перевіряючих)))

Ще раз кажу - цим випадком (і всіма іншими випадками)повин на займатися СБУ в співпраці з іноземними спеціалістами-токсикологами.У МОЗ нема ні обладнання ні людей які спроможні співставити факти і висунути нормальну (розумну) версію подій.