Про це повідомляється в системі «Прозорро».
Черкаська обласна лікарня мала намір замовити матеріали для гемодіафільтрації у складі 1704 діалізаторів, 1700 наборів кровопровідних магістралей, 3400 фістульних голок, 1712 порошкових картриджів та 68 одиниць кислотного концентрату, пишуть «Наші гроші».
4 травня ТОВ «Діавіта», яке представляє в Україні продукцію «Baxter», поскаржилось в АМКУ на те, що вимоги тендерної документації викладені таким чином, що їм відповідали витратні матеріали лише компанії «Fresenius Medical Care».
Наприклад, у медико-технічних вимогах документації замовник прописав найменування товарів з посиланням на конкретну торговельну марку, як от діалізатори FX 60 Classix, FX 80 Classix виробництва «Fresenius».
Через тиждень після публікації скарги та ще до розгляду її на засіданні АМКУ, замовник вніс правки в цій частині документації, прописавши, що має замовити високопоточні діалізатори капілярні площами 1,3 – 1,5 м² та 1,7 – 1,8 м². Аналогічні правки були внесені по інших позиціях.
З-поміж іншого скаржник звернув увагу на ще одну вимогу замовника, яку вважав дискримінаційною, а саме щодо опису гранульованого кислотного концентрату для бікарбонатного діалізу, який має «розчинятися автоматично у резервуарі для приготування діалізного розчину в розрахунку на 100 літрів».
«Концентрати інших виробників, крім фрезенівських, не потребують додаткової підготовки, постачаються у спеціальній фасованій тарі Гканістрах) і є зручними у використанні при цьому у перерахунку на 1 л готового концентрату мають навіть нижчу ціну, ніж сухі концентрати», – йдеться у скарзі.
11 травня, разом із іншими внесеними до тендерної документації правками за скаргою «Діавіти», замовник прописав вимоги до концентрату таким чином:
«Гранульований кислотний концентрат для бікарбонатного діалізу. Орієнтовні концентрації електролітів мають становити: натрій (Ммоль/л) 138,0-140,00, калій (Ммоль/л) 3,0; кальцій(Ммоль/л) 1,5; магній(Ммоль/л) 0,5, глюкоза (гр/л) 1».
Однак і такому формулюванню, ствердив скаржник на засіданні АМКУ, відповідає концентрат лише виробництва «Фрезеніус».
22 травня, напередодні засідання АМКУ, яке відбулось через три дні, Комітет запропонував замовнику надати пояснення по суті скарги, зокрема, скласти порівняльну таблицю, яка б свідчила, що описаним вище вимогам до концентрату відповідають матеріали щонайменше двох виробників.
У зворотному листі, надісланому замовником до АМКУ наступного дня, Черкаська обласна лікарня не надіслала затребуваної таблиці, але пояснила, що «відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні практично повністю оснащено тільки апаратами для гемодіалізу 5008S виробництва Fresenius Medical Care AG & Co. KGaA, Німеччина», а також зазначила, що законодавство з питань публічних закупівель не містить вимог до замовника в частині наявності інформації щодо відповідності усім в сукупності вимогам тендерної документації продукції щонайменше двох виробників.
Дослідивши позиції сторін, колегія зобов’язала замовника внести зміни до тендерної документації, оскільки замовник не спростував інформації про те, що вимоги щодо затребуваних концентратів виробляються більше, ніж одним виробником.
Втім, за фактом прийнятого 25 травня рішення АМКУ замовник не вніс змін до тендерної документації. 4 червня відбувся аукціон між ТОВ «Ренарт» та ДочП «Діасервіс Плюс». Протягом аукціону компанії не грали на пониження, дешевшу пропозицію зробив «Ренарт» (детальніше про ціни виграшної заявки у таблиці).
Тільки 4 червня, після проведеного аукціону, Черкаська обласна лікарня опублікувала інформацію про відміну закупівлі із обґрунтуванням «здійснення закупівлі стало неможливим в зв’язку з неможливістю усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель».
Додамо, напередодні Черкаська обласна лікарня проводила тендер на закупівлю аналогічних витратних матеріалів очікуваною вартістю 3,25 млн грн. Обсяг замовлення майже повністю відповідав обсягам закупівлі у рамках відмінених торгів (1704 діалізаторів, 1700 наборів кровопровідних магістралей, 3400 фістульних голок, 1700 порошкових картриджів та 68 одиниць кислотного концентрату).
У ході цих торгів «Діавіта» добилась через АМКУ внесення замовником таких же змін до тендерної документації у частині дискримінаційних вимог до товарів, однак, не встигла оскаржити переписану вимогу до концентратів, яку може задовольнити лише один виробник – «Fresenius». Йшлося про формулювання, яке АМКУ визнав дискримінаційним на описаних вище торгах.
Так, замовник опублікував зміни до тендерної документації після обіду в п’ятницю, 11 травня. Оскарження змін до тендерної документації було можливе лише до кінця неділі 13 травня, тобто у робочий понеділок подання скарги було б запізнілим. Відтак зміни ТД потрібно було помітити наприкінці п’ятниці і зробити скаргу на вихідних, коли зазвичай працівники держустанов та приватних фірм не працюють.
В результаті проведеного аукціону замовник погодився на договірні ціни на матеріали, що значно перевищують європейські ціни того ж «Фрезеніуса»:
реклама
Коментарі
Вимоги виробляються?
Стрічка RSS коментарів цього запису