У Черкасах провели попередній тепловий аудит деяких муніципальних установ за допомогою тепловізора.
Завдяки цьому обладнанню вдається визначити місця в будівлі, через які відбуваються втрати тепла. В європейських країнах за допомогою тепловізора визначають, наскільки якісно проведені заходи з енергозбереження.За словами заступника директора КП «Служба енергоефективності» Євгена Буканя, на зйомках, зроблених тепловізором, чітко видно, де втрачається тепло. Вже після цього можна робити висновки і визначатися із подальшими діями.
ЗОШ № 17
Торік за кошти міського бюджету були проведені роботи із заміни старих вікон на сучасні склопакети. Щоправда, роботи виконані лише на 70%. Частина вікон залишилися не заміненими. Роботи планують продовжити вже цього року.
– На фото видно, як відбувається втрата тепла. Вікна на перших трьох поверхах замінені на сучасні склопакети. Втрати відбуваються на четвертому поверсі через старі дерев’яні вікна, – говорить Черкаський міський голова Сергій Одарич.
ЗОШ № 9
Цей приклад Сергій Одарич назвав «як не треба робити». Тепловізорна зйомка зафіксувала, що втрати тепла значно менші на другому поверсі – там, де встановлені старі дерев’яні вікна. Натомість великі втрати тепла відбуваються на першому поверсі через склопакет.
– Напевно, батьки вирішили зробити хорошу справу, зібрали кошти і встановили склопакети у класі. Але вони вирішили поставити так званий бюджетний варіант – однокамерний склопакет. Хоча для нашого клімату підходять двокамерні вікна. Як бачимо із фото, через однокамерний склопакет втрачається тепло значно більше, ніж через старі дерев’яні вікна. Тому батьки мають усвідомити, що їм краще: тепло у класі чи витрачені на обігрів повітря кошти, – зазначив Сергій Одарич.
ЗОШ № 28
За кошти міського бюджету у ЗОШ № 28 були замінені усі старі вікна на нові склопакети. Зйомки тепловізором показали, що є необхідність ще завершити роботи з облаштування відкосів, а також утеплити фасад школи.
Дитячий садок № 25
За словами Сергія Одарича, це приклад того, що в будівлі відсутній індивідуальний тепловий пункт. У приміщенні на час проведення зйомки було плюс 25 градусів. Тому вихователі відкрили кватирку. Таким чином, вони випустили в повітря зайве тепло.
– Індивідуальний тепловий пункт з автоматичним регулятором дозволить у подальшому регулювати температурний режим у приміщенні. Ми не будемо опалювати повітря. Натомість тепло лишатиметься у будівлі і опалюватиме кімнати, – говорить Сергій Одарич.
Утеплення будинків ОСББ
Будинки по вул. Горького, 23 та Толстого, 46, де люди утворили ОСББ «Ян» та «Як», торік отримали з міського бюджету кошти на капітальний ремонт будинків за програмою «50 на 50»: 50% коштів мешканці зібрали самостійно, а 50% – компенсувала міська влада. Таким чином, мешканці ОСББ зробили утеплення фасаду будинку.
– Зйомки тепловізором показали, що таке утеплення дало свої результати. Люди тепер не опалюють повітря, тепло йде у їхні оселі. Правда, у деяких моментах потрібно допрацювати. Приміром, замінити, де потрібно, старі вікна і облаштувати відкоси, – розповів Сергій Одарич.
Приклад із будинком по вул. Сумгаїтській, 19 він назвав унікальним. Будинок поділений на дві частини: одна – це ОСББ, а другу обслуговує Служба утримання будинків. Мешканці об’єднання співвласників, скориставшись програмою «50 на 50», утеплили фасад. Таким чином, вони зберегли тепло в будинку, а не опалюють повітря, як це роблять жителі частини будівлі, що обслуговує СУБ, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.
Крім того, учора під час прес-конференції Сергій Одарич повідомив, що міська влада готова допомогти черкащанам, які бажають заощаджувати на енергозберігаючих технологіях із проведенням зйомки тепловізором, а також консультаціями щодо енергоощадних заходів.
– Розрахунків ми ще не зробили, але знаємо, що приблизно обстеження одного будинку коштуватиме близько 600 гривень. Але, я думаю, що ми будемо готові робити цю послугу і значно дешевше. На цьому тижні виконком затвердить відповідний тариф для комунального підприємства. Поки тарифів не буде, ми готові це робити безкоштовно, – запевнив Сергій Олегович.
реклама
Коментарі
Гроші вклали,а про якість монтажних робіт не подумали.
Тепер думають про фасад.
Цікаво,що буде після фасаду?
Стрічка RSS коментарів цього запису