Питання вільного доступу на спортивний майданчик на сьогоднішньому засіданні виконкому Черкаської міськради підняв депутат Юрій Тренкін: „Ми взяли гроші платників податків, побудували чудові спортивні поля біля шкіл, але чомусь обмежуємо доступ дітей до них. Діти перелазять через 5-метровий паркан і чого ми чекаємо – поки хтось зламає ногу чи шию?”.

Представники батьківського комітету ЗОШ №34 розповіли, що директор школи відмовляється пускати гратися дітей на майданчик, бо не може гарантувати їх безпеку.
Директор департаменту освіти та гуманітарної політики міськради Сергій Воронов пояснив – таке відбувається, бо „ситуація замкнута”.
„За все, що відбувається на території школи, за господарську діяльність і стан майна відповідальність несе директор школи. Якщо на території закладу хтось зламає, не дай Бог, руку-ногу – відповідальність несе директор школи. Він відповідальний за все, що відбувається в урочний час, коли проходить навчально-виховний процес. Сидіти до 21.00, аби слідкувати за майданчиком або ставити для цього відповідальну особу – на жаль, у штаті в нас такої посади немає. І законодавчо неврегульовано, що якась пересічна людина буде відповідати за дитину. Тому ситуація замкнута. Всі заклади освіти сьогодні охороняються такою бюрократичною процедурою як „Закон про освіту”.
На жаль, через „Закон про освіту” ми є великими бюрократами. Тому директор каже батькам, що потрібна записка від департаменту про вільний доступ. Тоді я, як очільник департаменту, буду нести відповідальність за всі ті речі, які можуть, не дай Боже, статися на тому майданчику. Очевидно, що я цього зробити не можу. І директор школи чергувати до 21 години теж не може.
В інших країнах заклади освіти – закритого типу. А майданчики будуються на мікрорайонах і саме тоді вони мають загальний доступ. Те, що ми звикли займатися на територіях шкіл – це, вибачте, трохи „по-радянському”.
За словами начальника відділу загальноправових питань Олександра Мазура, ситуацію може вирішити документ – акт, в якому прописати одні правила користування майданчиком для всіх.
„Є закриті футбольні майданчики, а поряд – відкриті. Чому тоді питання про відповідальність осіб, які займаються на відкритих майданчиках, не стоїть? У цій ситуації потрібно прийняти акт або на рівні виконкому, або на рівні департаменту, яким передбачити – хто має право доступу, в який час та яку відповідальність він несе”.
Зрештою, після обговорення члени виконавчого комітету дійшли згоди, що проблема нагальна і тому проект рішення буде напрацьований до наступного засідання виконкому.
реклама
Коментарі
2. Но правда и то, что в других школах города таких ограничений нет - сам чуть не каждый день через школьный стадион хожу.Потому что забора нет. И потому, что так ближе. ))) Правда, стадионом его называть язык не поворачивается - поле вытоптано прохожими,часть турников поломана, а больше там и нет ничего. Уберите забор в 34 - тропинки через поле протопчут через неделю, а полностью вытопчут до ноября.
то чого там директор не закриває доступ до спортивного майданчику? Якісь перелякані люди в 34 школі з начальником освіти.
Деньги освоили, подряды своим фирмам раздали, типа классные пацаны, а играть не каждый и может!!!
Стрічка RSS коментарів цього запису