реклама Делікат

Завтра до Черкас з робочим візитом прибуде Голова Федерації роботодавців України та власник Черкаського «Азоту» Дмитро Фірташ. Планується, що він зустрінеться з керівництвом області й міста, а також бізнесменами регіону. «Прочерк» поцікавився у Дмитра Фірташа метою його поїздки.


– Я планую обговорити з бізнесменами та обласною владою конкретні дії, які ми спільно можемо вжити для покращення роботи бізнесу та залучення інвестицій у Черкаський регіон. Це вже друга моя зустріч з бізнесменами – перша була на початку лютого у Чернівцях. Після Черкас я відвідаю Львів та Сімферополь, а до кінця року планую провести зустрічі з бізнесменами у більшості областей України. На завтрашній зустрічі очікується понад 80 черкаських бізнесменів. Серед них є власники і великого, і малого бізнесу. Кожен з них відчуває на собі ті ж проблеми, що й бізнесмени у Києві, Тернополі чи Донецьку – це корупція, бюрократична тяганина, неповернення ПДВ, постійні зміни законодавства. Все це системні проблеми, для їхнього вирішення необхідні скоординовані дії бізнесу по всій країні. Звичайно, є й регіональні проблеми. Завтра ми зможемо їх обговорити безпосередньо з бізнесом, губернатором, головами обласних Податкової, Митниці, Антимонопольного комітету. Думаю, зустріч буде результативною і для бізнесменів, і для влади.

– Федерація роботодавців України створює реєстр українських компаній для посилення економічних зв’язків всередині країни. Чи можете Ви вже відзначити підприємства або прізвища підприємців Черкащини, діяльність яких Ви оцінюєте позитивно?


– Ми тільки почали роботу над реєстром підприємств. Ми це робимо для того, щоб зрозуміти, які можливості має українська економіка. Нажаль, сьогодні держава має дуже слабке уявлення про те, яку продукцію випускають підприємства, що виробляє малий та середній бізнес. Першим кроком ми хочемо створити на базі Федерації роботодавців платформу для взаємодії бізнесу. Маючи повну інформацію про компанії, їхню продукцію та послуги, будь-яке підприємство зможе знайти партнерів чи інвесторів в Україні та за кордоном. Так ми підсилимо економіку країни та зможемо скоротити імпорт. Другий крок – це розробка Програми промислового розвитку країни на п‘ять років. Світ змінюється дуже швидко, і щоб Україна могла конкурувати, необхідно мати стратегію розвитку країни. Такий план має Євросоюз до 2020 року, Росія до 2030 року, Китай до 2050 року. А Україна має план розвитку тільки на два роки вперед. Якщо держава не знає, як буде жити через три чи п‘ять років, то як бізнес може побудувати перспективні плани?

– Щодо конкретних підприємств, то будь-який бізнес заслуговує на повагу. І не важливо, це велике чи мале підприємство, працюють там двоє, десять чи тисяча людей. Тому що бізнесмени, роботодавці – це нова частина суспільства, яка виникла всього 20 років тому. Роботодавці знаходять ідеї, гроші, наймають робітників, платять їм зарплату, заробляють гроші, платять податки. Сьогодні приватні фірми створюють дві третини ВВП України. І Федерація роботодавців є тією платформою, яка може впливати на уряд для створення нормальних умов для ведення бізнесу, допомагати залучати інвестиції, розвивати внутрішні промислові зв‘язки та посилювати економіку країни.

Які у Вас найближчі плани щодо розвитку Черкаського «Азоту»?


– На цей рік я поставив амбітне завдання – у галузях, де ми присутні, ми повинні бути лідерами. Це стосується хімічної, титанової галузі, банку «Надра». Тому у цьому році ми будемо розвивати підприємства вищими темпами, ніж це робили у минулому році. Всі азотні підприємства, в тому числі і Черкаський «Азот», працюють на 100-110% виробничих потужностей. Цього року на «Азоті» буде модернізоване виробництво аміачних добрив – ми скоротимо споживання природного газу. Наше наступне завдання – освоєння нових напрямів, зокрема нафтохімії. Нафтохімічне виробництво – це стратегічний напрямок для нас і для країни. Черкаський «Азот» – одне з чотирьох підприємств, які повинні фактично з нуля створити нове для України виробництво.

Бліц-інтерв’ю підготовлене за сприяння прес-служби Дмитра Фірташа.

реклама

Коментарі  

 
+1 #4 Костя 01.03.2012 22:49
Читав, що у Чернівцях Фірташ висловився за необхідність підтримки малого та середнього бізнесу. думка зводилась до того, що у всьому світі невеликий бізнес створює більше 50% ввп і по типу позитивно вплива на великий бізнес. Загалом, справедливо. Побачимо чи вдасться Налагодити таку ж саму "культуру" бізнесу в Україні . Хочу вірити, що так.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Проффесор 01.03.2012 19:46
завтра *** домовиться про відстрочку сплати за землю, або й взагалі про зменшення вартості, почне нагинать підприємців, щоб відкривали рахунки в Надра. А хто знає чи віддає зараз Надра депозити?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Микита 01.03.2012 19:28
Як на мене, то це перший приклад того, що людина з бізнесу веде цілеспрямовану роботу з обєднання бізнесу. намагається налагодити містки з владою та активно лобіює інтереси мільнойнів людей
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Василь 01.03.2012 18:20
А Фірташ відкриє у Черкасах фонд для підприємців?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100