І армія не залишається в боргу. Вдячні бійці надсилали школярам листи з сердечними вітаннями, привозили в подарунок речі для шкільного музею і розповіді для патріотично-виховних бесід. Так утворився куточок АТО біля шкільної бібліотеки.
Коли ж постало питання про розширення музею, школярі з великим завзяттям заходилися плести маскувальну сітку, щоб декорувати стіни приміщення. Учні 7-9 класів відкрили для себе нову сторінку у волонтерській діяльності, відчули свою причетність до збереження життя воїнів і зрозуміли роль звичайних громадян в справі захисту держави.
На відкриття музею завітав перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Звернувшись до присутніх, посадовець висловив вдячність педагогічному колективу школи-інтернату, який по-сучасному в українських традиціях виховує дітей. «Вшановуючи пам’ять захисників України, зокрема створенням музейних кімнат бойової слави, школярі стверджують принцип неподільності нашої держави, єдності нації у прагненні вільно жити на своїй землі», – сказав Віталій Володимирович. Принагідно він запропонував продовжити ініціативу створення подібних музеїв в інших закладах освіти, а також подякував бійцям за те, що власними силами, здоров'ям, а інколи ціною життя дають нам можливість жити і працювати.
– Як сто років тому казав полковник армії УНР, засновник Української військової організації Євген Коновалець, ми перебуваємо у вирі подій, – наголосив перший заступник. – Тож, або нація стане на вістрі, або навіки розчиниться в історії. Україна стала на вістрі цих подій і сьогоднішній захід є тому підтвердженням. Українці не розчинились, не пропали, не зникли. Українську націю неможливо підкорити, оскільки вона має ґрунтовні тисячолітні традиції, вірування, культуру.
У заході взяли участь і представники обласного управління освіти, Черкаського крайового товариства українського козацтва, волонтери, учасники бойових дій, зокрема й ті, чиї діти навчаються в тутешній школі, а також дружина і донька колишнього учня школи Іллі Іделя, який загинув у зоні АТО.
У рамках акції «Запали світло для бійця» від шкільного колективу волонтерам передали зібрані лампочки, що освітлюватимуть оборонні споруди бійців на передовій.
Після відкриття музею в закладі відбулася історико-музична композиція «Черкащина – колиска козацької вольності», яка стала логічним продовженням серії патріотично-виховних заходів до Дня захисника України та Дня Українського козацтва.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису