реклама Делікат

На Черкащині проблема браку медичних кадрів особливо відчутна в такому напрямку, як фтизіатрія. Небезпечні умови роботи, низька заробітна плата і віддаленість обласного протитуберкульозного диспансеру від міста призводять до того, що все менше і менше лікарів ідуть туди працювати.


Як розповідає "Прочерку" головний лікар комунального закладу «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер» Мирон Олійник, нині укомплектованість закладу лікарями становить усього 50,8% від потреби, а лікарями-фтизіатрами – 58,9%. Медсестрами – 86,2%.

– Диспансер розташований за межами міста, тож виникає питання, як люди будуть сюди добиратися, – зауважує Мирон Іванович. – Коли заклад здавали в експлуатацію, то було ухвалено рішення про виділення транспорту для перезвезення працівників. Нині, звісно, ніхто транспорту не виділяє. Ми маємо 2 автобуси, якими підвозимо працівників, але ж лише у дві точки міста. Далі люди повинні ще добиратися громадським транспортом. Наш автопарк уже зношений, потребує негайного поновлення. Це перша проблема. Друга проблема, що все ж таки люди бояться туберкульозу. У минулому році до нас прийшло два молоді спеціалісти, а до цього часу 5 років не було поповнення кадрів.

Щоб убезпечити працівників, закладу потрібно придбати бактерицидні лампи, засоби індивідуального  захисту, однак на це не виділяється коштів. А треба – більше мільйона гривень.

Не приваблює на небезпечну роботу і рівень зарплати. У молодого спеціаліста вона нині становить близько 1400 грн., а в медсестри – близько 1100 грн.

– Є несправедливість і в нарахуванні заробітної плати. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, нараховується надбавка за небезпечні умови праці  в розмірі 60% від зарплати лише трьом відділенням і дуже вузьким спеціалістам. Решта отримує надбавку лише 30%. Хоча люди працюють однаково, однаково ходять біля хворих, постійно ризикуючи власним здоров’ям. Несправедливо, що й санітаркам немає такої надбавки, – каже "Прочерку" Мирон Олійник. – Люди працюють по суті в екстремальних умовах.

Кадрова проблема стосується не лише диспансеру, а й протитуберкульозної служби по всій області. У 6-ти районах нині взагалі немає лікарів-фтизіатрів.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #2 Ну-ну 21.03.2012 09:12
Виват, незалежна Украина! Докатились до ручки! Зато посмотрите на автопарк облрады или конкретно Тулуба. Поделился бы!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Оксана Колісник 21.03.2012 06:09
І це при тому, що купа іноземних програм працюють на ниві профілактики цього захворювання. Та й наші, наприклад Фонд Рената Ахметова. Але, на жаль, часто гроші виділяються на "цяцьки", які, втім, чудово б доповнили роботу держави на цьому напрямку. Та коли держава нехтує проблемою туберкульозу, то й донори з благодійниками не зарадять.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100