Про це журналістам розповіли під час нещодавнього прес-туру, організованого Центром розвитку місцевого самоврядування Черкаської області.
Григорій Кулішенко (1908-1939) входив у групу радянських льотчиків-добровольців, які на боці Китаю брали участь у війні проти японської агресії. Григорій Якимович керував нальотом на аеропорт Ханькоу (внаслідок якого японці втратили 64 літаки, 130 військових загиблими і 300 пораненими), нальотом на аеродром в Ухані (де було знищено і поранено понад 300 японських солдатів та офіцерів). Під час останньої місії ескадрилья вступила в бій із японськими винищувачами. Пораненому Кулішенку вдалося посадити літак на річку біля міста Чуньцінь (тоді Ваньчжоу), врятувавши таким чином жителів міста від падіння літака, а двох членів екіпажу – від смерті. Проте сам Кулішенко загинув.
Кулішенка дуже шанують у КНР, проте в Радянському Союзі (вочевидь, через напружені стосунки з Китаєм) його ім’я було маловідоме. В Україні офіційне вшанування Кулішенка за сприяння китайської сторони відбувається з 2000-их років. Кожне привітання від Президента України до національних свят Китаю містить згадку про Григорія Кулішенка.
Як розповів голова Карашинської ОТГ (до якої входить Черепин) Анатолій Пархоменко, китайці – як офіційні особи, так і прості мандрівники, студенти – часті гості у цьому селі. Уряд КНР виділив кошти, які допомогли облаштувати музей у Черепинській школі. А цьогоріч у Карашинській ОТГ планують провести фестиваль, присвячений українсько-китайським зв’язкам і культурі сучасного Китаю. Робоча назва фестивалю – «Китай-фест».
Черепинський музей Кулішенка має цікаву колекцію (щоправда, зараз найцінніші експонати перебувають на виставці в КНР) і планує її розширювати. Якщо зараз експозиція займає одну кімнату, то незабаром планується її суттєво розширити.
– Китай уже виділив 1 мільйон 600 тисяч гривень на поліпшення матеріально-технічної бази школи. Посол КНР, який приїжджав до нас на День захисника Вітчизни 14 жовтня, пообіцяв ще 15 тисяч доларів на розширення музею, – розповів Анатолій Сергійович. – А ще ми підготували звернення до Корсунь-Шевченківської міської ради з пропозицією виділити земельну ділянку на встановлення пам’ятника нашому знаменитому землякові.
Цікаво, що на подвір’ї, де народився Григорій Якимович, нині живуть його нащадки. А правнуки Кулішенка відстоюють незалежність і територіальну цілісність України у війні на Донбасі.
Докладніше про життя Карашинської ОТГ – незабаром на «Прочерку».
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису