У період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверки, санітарна вирубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).
Забороняється також експлуатація гідротехнічних та інших споруд на водних об′єктах. Встановлення гідрологічного режиму і режиму водоспоживання та інша діяльність, що впливає чи може вплинути на стан середовища існування диких тварин, повинні здійснюватися з урахуванням вимог охорони тваринного світу, інтересів рибного і мисливського господарства.
Гідромеліоративні роботи та промислове рибальство у місцях, які мають особливе значення для перебування водноболотних птахів та напівводних ссавців (бобри, хохулі тощо) здійснюється за погодженням із органами лісового та мисливського та органами рибного господарства.
Нагадуємо, що за порушення режиму в сезон тиші передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 КУпАП. Розмір штрафу для громадян — від 510 до 850 гривень, для посадових осіб від 850 до 1190 гривень.
Управління екологічного нагляду, контролю у Черкаській області
реклама