реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026
Воду з річки Рось возять на аналізи до лабораторії тричі на день, а місцеві мешканці до неї взагалі не підходять. Такі заходи безпеки в Корсунь-Шевченківському – через потрапляння хімікатів у Вінницькій області до притоки річки Рось, яка протікає Черкащиною та впадає у Дніпро. Екологи, рятувальники та влада зібралися на нараду вирішувати, як діяти далі.

167117

Про це інформує «5 канал».

Знімальна група не побачила ані рибалок, ані відпочивальників. Єдині, кого зустріли – Володимира із сином. Каже: купатися не ризикнули, але наважилися вийти на човні.

«Вранці прокинувся – дивлюся, жаби квакають, дивлюся – все навколо живе. Перестрахуватися все одно потрібно, тому що йде поливання городів цією водою, всього того, що ми будемо їсти восени, це небезпечно», – пояснює відпочивальник.

Більше хвилює мешканців Корсуня-Шевченківського – водогін, куди вода потрапляє з річки Рось. Місцевий мешканець Олег Собченко тільки-но дізнався про потрапляння пестицидів у воду – відразу обдзвонив усі санітарні служби, щоб з'ясувати ступінь небезпеки.

«Катастрофа це серйозна, але на нас вона у меншому ступені вплине, через те, що відстань, що великі обсяги води, яка знаходиться у водосховищах», – коментує місцевий мешканець Олег Собченко.

Екологи відбирають воду на аналіз тричі на добу вище за течією від Корсуня та на межі з Київською областю. Перевіряють фізико-хімічні показники.

Фахівці застерігають людей, щоб ті не ходили на річку. Але, запевняють: це запобіжні заходи.

«Це треба розуміти, що це досить велика відстань, є швидкість води і є концентрація цих речовин хімічних. Ще досить рано говорити, що попадуть у річку Дніпро», –- каже перший заступник начальника Держекоінспекції області Сергій Поліщук.

За попередньою інформацією, у містах, які розташовані вище за течією, планують прочистити русло, скинувши воду з водосховищ. Але така перспектива корсунську владу лякає.

«Вони можуть провести скид води, але ми ж розуміємо, що і в Білу Церкву, і в Умань треба водопостачання також, тож вони можуть зробить помилку і вони наберуть воду для себе, для своїх потреб, якщо ми скинемо воду – у нас рівень впаде і в нас води не буде, в наших водосховищах», – пояснює голова місцевої РДА Василь Клименко.

Поки що результати аналізів води в річці Рось у межах Черкащини в екологів хвилювань не викликають.

Нагадаємо, в державній екологічній інспекції оголосили останні результати досліджень проб, відібраних у річці Рось, в яку вихідними на Вінниччині вилилося майже 700 літрів хімікатів. Уміст шкідливих речовин, кажуть, в межах норми, та людей все одно просять утриматися від купання, вилову риби й вигулу на березі худоби.

Перед цим ДСНС інформував, що попередні проби довели – причин для закриття Білоцерківського водозабору немає. Всі показники у межах норми. Воду жителям Білої Церкви й Умані повернули.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100