Ця зона насправді історична, бо пов’язана з родом графів Бобринських, які облаштували на річці Сріблянці, яка є притокою Тясмину, затишну зону родинного відпочинку, а його центром став мальовничий острівець. Якщо дивитися згори, це місце утворене у формі великої літери Б. Відтоді все, що там збереглося, так чи інакше зв’язується з Бобринськими: «графське озеро», «графський пляж», «графський острів».

65268097_448223615979002_8767941586051923968_n

Хоча насправді не збереглося практично нічого, крім цих назв і спогадів місцевих старожилів. Потужні технології тутешнього цукрового заводу «ковтали» річкову воду без обмежень, графський пляж перетворився за звичайну зону відпочинку радянських трудящих, а коли не стало й цього – цукрового заводу разом з його трудящими, – все навколо вкрилося бур’янами, здичавіло, замулилося. Хіба що поодинокі рибалки знали стежини, якими можна було сюди дістатися й посидіти в очеретах.

Хтозна, скільки б іще часу дичавіти цим заповітним місцям, якби за їх відродження не взялася група смілянських ентузіастів. А згуртувати і надихнути їх на добру справу вдалося громадському діячеві Азеру Мірзоєву. Цьогоріч його проект з благоустрою Графського парку виграв шанс бути реалізованим коштом з міського бюджету, але цього «щастя» він так і не дочекався. До фінансування проекту реконструкції Графського парку долучилися підприємці Юрій Сегеда, Арсен Мкртчан, Валерій Каплун, Дмитро Трубін, Анатолій Линник, Віталій Чорнобривець та інші. Допоміг також підприємець з Жашкова Олександр Старожук.

– Не в моєму характері відступати від задуму, – каже Азер Алійович. – Тому порадився з тими, хто мене підтримав, і вирішили робити все спільними зусиллями. Не лише нам, а багатьом смілянам хочеться мати зону літнього відпочинку високої культури й чистоти, щоби було де відпочивати родинами, разом з маленькими дітьми. Тим більш, що далеко не в кожного сьогодні є можливості їхати відпочивати на морі. А тут – будь ласка: чиста вода, затінок, піщаний пляж, безпечна зона для плавання, місця для рибалок.

Зауважимо, усе це є тепер, коли зроблено багато чого: розчищено ставок, річку, завезено п'ятнадцять великих самоскидів річкового піску, встановлено навіси, лавочки, спортивні майданчики. Охочих відпочити на «графському» пляжі щодня помітно додається: коли спека спадає, сюди сходиться і з’їжджається звідусіль декілька сотень людей. На відміну від міського пляжу, що на Тясмині, тут більше порядку і догляду. Тому в перспективі – подальший благоустрій: мощені доріжки, паркінг для автівок, сучасні біотуалети (хоча вбиральні тут уже є), висадка молодих декоративних дерев, вирізка старих, що стоять сухими. Незабаром тут будуть встановлені сонячні батареї: зона відпочинку матиме автономне електропостачання. З’являться й камери відеоспостереження. Для любителів шашликів визначені окремі місця. Та й сам парк, пляж, ставок – усе це розташовано дуже зручно: одразу за Смілянським технікумом харчових технологій, поруч зі стадіоном «Авангард». Від центру міста – пару автобусних зупинок.

Все робилося методом толоки: на заклики прийти й попрацювати заради доброї справи знайшлося чимало охочих. Прийшли депутати міської ради Віталій Федун, В’ячеслав Перемей, прийшли громадські активісти Євген Баштан, Денис Холод, Юрій Медведенко, Ілля Слободяник, Наталія Сергеєва, багато простих людей, які буквально на очах перетворили захаращене місце на справжній оазис, де тепер з ранку до глибокої ночі відпочивають городяни. Є де розважитися, пограти у волейбол і пляжний футбол, є навіть місце для пол-дансу – акробатики з елементами спортивного танцю на жердині.

Між іншим, Азер Алійович поділився іще однім своїм задумом, який близький до втілення. Смілянський Графський парк вже цієї осені може стати місцем проведення першого в Україні відкритого турніру з пляжного футболу серед дітей. Принаймні Всеукраїнська федерація пляжного футболу зацікавилася цією пропозицією і готова до цих змагань за умов наявності стандартного поля завдовжки 55 метрів.

...Азер Мірзоєв показує нам практично готову піщану площадку, де сьогодні працюють грейдери і завозиться додатковий пісок. Смілянські діти там теж активно тренуються, готуючись стати господарями престижного чемпіонату.

Іще одна мрія Азера Алійовича – встановити елегантні лавочки там, де вони стояли за часів графів Бобринських: ці місця достеменно відомі.

Учора відбулося офіційне відкриття Графського парку. Все пройшло напрочуд урочисто, радісно, весело.

65014592_448224475978916_3866750333510221824_n

65143472_448224382645592_8661838675316834304_n

65462346_448223925978971_107068415088263168_n

Олександр Слєпцовський, фото автора

реклама

Коментарі  

 
-2 #1 Петренко 27.06.2019 08:44
уся Черкащина знає хто такий Мірзоєв-...!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100