Ті, хто розробляв текст Указу Президента «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка», – далекі від розуміння постаті поета в історії. Так вважає заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.
Ще одна утопічна ідея Президента, закріплена в його указі про святкування 200-річчя Шевченка, – створення у Каневі «вищого навчального закладу з підготовки фахівців гуманітарного профілю».
– Навіщо створювати новий університет, коли на Черкащині такий університет вже давно існує? Інша справа, що треба допомогти реставрувати гуманітарний корпус Національного університету імені Богдана Хмельницького, покращити його матеріально-технічну базу, а не створювати новий виш у районі, де немає необхідної школи та фахівців, – вважає Микола Томенко.
На його думку, дуже добра ідея – видання повного зібрання творів Тараса Шевченка у 12 томах, факсимільного видання рукописних збірок творів, альбомів та листів Т. Г. Шевченка. Але на це в державній програмі «Українська книга» не передбачено коштів. Хоча, як вважає Томенко, «грандіозні плани влади» не завершаться побудовою вертодрому біля Тарасової гори, бо, як стало відомо під час Громадської гуманітарної ради у Президента, він жадає знати, «коли вже в Каневі буде готовий аеропорт».
– До речі, дозвольте нагадати про вже кількарічні обіцянки влади про відродження аеропорту в м. Черкаси, які до цих пір не підкріплені ніякими діями, – зазначив Микола Томенко.
На його думку, ідея «свого, модерного Шевченка», як його бачить влада і наближені до неї архітектори та скульптори, скоріше за все, ляже в основу і проекту державної цільової програми «Шевченківський дім», пропонованої Президентом. Нагадаємо, великого резонансу набуло оновлення Ларисою Скорик музею Шевченка у Каневі.
– Версія будівництва Шевченківського дому як складової Мистецького арсеналу, озвучена нещодавно Януковичем, засвідчує, що ідеологія скла і бетону, яка сьогодні до вподоби владі, перекинеться і на Шевченка, – вважає віце-спікер. – У мене запитання: що сказав би сам Шевченко і що скажуть шевченкознавці стосовно такої бутафорії з назвою Шевченківский дім?.. Тому, якщо влада не почне залучати до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка тих людей, які справді знають, переживають і розуміють шевченкову ідею, його життя, творчість і світогляд, тоді в Україні буде реалізовано своєрідний проект «Антишевченко-200», – зазначив Микола Томенко.
реклама
Коментарі
Я намагаюсь аналізувати їх висловлювання,а не колір самих авторів.Помилятись можуть обидві сторони. А влада то є український народ.який ТИМЧАСОВО наділив певними повноваженнями як тих,так і інших.
ПІАРИТЬСЯ. Чуприні взагалі на всіх байдуже
Почему Вы критикуете и власть и оппозицию? Надо кого-то одного.
Стрічка RSS коментарів цього запису