реклама
B.E.S.T. Bukovel 2026
У День Прапора, 23 серпня у Харківському військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ» вперше в історії держави прийняли Присягу на вірність Україні п’ятеро дівчат. Серед них – 17-річна Марія Сергєєва з Черкащини з династії військових. Її дідусь був льотчиком, батько – капітаном-зв’язківцем, який пройшов АТО. Танкістка у родині буде звісно перша, бо й на всю країну одна з перших.

122

Про це пише «Козацький край».

Марія закінчила два курси медичної академії, коли раптом зателефонувала батькам... з військкомату і сказала, що хоче стати офіцером. Батько поставився до вибору доньки з розумінням, підтримала і мама.

Щоб переконатися у своїх можливостях, дівчина подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО пройшла в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. Тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще й професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. У танку Марія ще не була, але під час «курсу молодого бійця» він гуркотів над її головою – коли черкащанка була в траншеї, притискаючи автомат – таке випробування входило у початковий вишкіл майбутніх офіцерів ЗСУ.

Нагадаємо: восени минулого року набув чинності закон, згідно якого жінкам нарівні з чоловіками надані рівні можливості для підписання контракту та проходження служби в лавах Збройних сил України. У жовтні 2018 року вперше в історії сучасної України генеральське звання присвоєно жінці – генерал-майором медичної служби стала начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей.

220781_original

реклама

Коментарі  

 
+1 #5 Юрій Динамо 25.08.2019 12:34
Ой,соррі -не дочитав до кінця статтю Все-таки буде навчатися у військовому Виші й вибір зрозумілий -бо рідні були теж військовими
Тут правильно навели приклад Ізраїлю(там взагалі всі служать) й жінка-офіцер там абсолютно нормально сприймається








нормально звертаються
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #4 Юрій Динамо 25.08.2019 10:59
Кожен робить у житті свій власний Вибір,який часом дуже неочікуваний для оточуючих Причии бувають різні,але далеко незавжди є змога або бажання говорити про це відкрито
12 серпня 2019 р я сам зробив Такий Вибір один з найскладніших (а може й найскладніший у моєму житті),коли пішов після 13 річної праці у ЦДЮТ з роботи
і справа там взагалі не у робочих моментах та ,й ,власне Вибір був ,власне, остаточной був зроблений 3-4 серпня ,а 5була написана заява
12-го просто все офіційно було оформлено і отримав трудову
Хто зна ,що відбувалося на серці у цієї дівчини ,чи це було спонтанне рішення чи зазделегідь прийняте,але просто хотіла для себе дещо доказати,що вона -супер -може як легко вступити до стількох вишів так і пожертвувати ними заради якоїсь своєї мрії
Не кожна людина має мужність для такого вчинку і такі люди завжди викликають симпатію !
До того ж вона пыішла служити у нашу українську армію ,а отже -двічі молодчинка !
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #3 Нічого дивного 24.08.2019 23:18
Цитую Небайдужий:
Два курси медичної академії. І раптом в танкісти.потрібно консультація *************** ********

Два курси Черкаської медакадемії - це просто повна середня освіта. Дівчині - всього 17 років, вибрала те, що їй до душі. В Ізраїлі і Швейцарії багато дівчат обирають офіцерську кар'єру.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #2 Іра 24.08.2019 23:17
Дівчина - крута!:)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #1 Небайдужий 24.08.2019 21:44
Два курси медичної академії. І раптом в танкісти.потрібно консультація *************** ********
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100