реклама Делікат

Журналіст та історик Вахтанг Кіпіані на Черкаському книжковому фестивалі презентував книгу "Справа Василя Стуса". Послухати автора зібралося близько 250 людей, пише "Газета по-українськи"

"Переконаний, що Стус має бути знаний і шанований у суспільстві. Не можу оцінити масштаби його як поета. Але пересвідчився, що також був великим українцем. Достатньо почитати, як він спілкувався з людьми, які його вбивали. Це висока громадянська чиста постава. Я був проти героїзації, але Стус виступає як ідеальна людина. У сенсі боротьби, його ставлення до радянської дійсності, яку він називав найгіршим і найсильнішим на той час словом - фашистською. Путінська Росія - це такий самий чорний ворог, як для Стуса була радянська система. Не треба думати, що зможемо знайти з ворогом спільну мову і що у нас є спільне майбутнє. З ворогом майбутнього не буває - або ми його, або він нас. Стус виграв у бою. Бо в 90-му році тоді ще радянська влада повністю реабілітувала Стуса, визнавши, що фактично справа є нікчемною", - розповідає автор.

932575_3_w_1000

Кіпіані разом із редакторами видавництва "Віват" працював над книгою 6 місяців. У ній зібрав і описав судові процеси радянської влади проти поета. Для цього прочитав 6 томів кримінальної справи українського поета.

"Вороги Стуса і України досі є. Але поки ніхто не поніс і не понесе жодного покарання за убивство Василя Стуса чи Юрія Литвина, чи Валерія Марченка і багатьох інших. Вони не народили дітей, не написали книжки, тобто убивство так чи інакше відбулося персоніфіковано. КДБ - це не анонімна структура. Є прізвища судів, слідчих. Люди, які карали Стуса, живі. Не засуджені - ні морально, ні юридично. Це означає, що Україна ще не є нормальною країною. Ми не захищаємо себе. Судя і прокурор, які його судили, мають персональну пенсію і живуть прекрасно. Ось чому ми не Литва і не Польща. Тому що вони засудили свій комунізм, який був набагато людянішим. Ми не робимо висновків", - продовжує Кіпіані.

Журналіст розповів, що окрім пересічних українців, книгу купили 4-5 депутатів, кілька членів уряду та один голова обласної адміністрації. Додає, що це приватна дія, тому можливо серед чиновників таких людей значно більше. Уточнює, що усі, хто придбали видання, об'єднані однією політичною силою. Якою - не уточнює.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100